Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 22 czerwca. Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza
08/01/2016 - 09:50

Trasy narciarskie w Beskidzie Wyspowym otwarte

Amatorzy narciarstwa mogą już próbować swoich sił na stokach narciarskich w Lubomierzu i Beskidzie Wyspowym.

W sobotę, 2 stycznia, stacja narciarska w Lubomierzu rozpoczęła nowy sezon. W niedzielę z kolei Limanowa-Ski uruchomiła zieloną trasę orczykową.  Zapraszamy zatem wszystkich spragnionych zimowego szaleństwa. Warunki do jazdy są naprawdę dobre – zapewnia Justyna Tokarczyk, kierownik Biura Promocji, Kultury i Turystyki Starostwa Powiatowego w Limanowej.

Pozostałe stacje, tj. w Laskowej oraz na Śnieżnicy w Kasinie Wielkiej, swoje otwarcie sezonu miały  5 stycznia, a stacja Ostoja w Koninkach ruszyła 6 stycznia.


W Powiecie Limanowskim funkcjonuje pięć stacji narciarskich. Różnorodność tras, może zaspokoić najbardziej wybrednych narciarzy. Warto dodać, że łagodne stoki są doskonałym miejscem dla rodzin z dziećmi - dobra infrastruktura turystyczna i specjalne trasy dla najmłodszych gwarantują bezpieczne szusowanie.


1) LIMANOWA SKI
Kolej krzesełkowa 4 osobowa, oraz dwa wyciągi orczykowe. Trasy narciarskie 2300 m: czerwona, zielona i niebieska. Stacja czynna codziennie od 9.00 do 21.00.

2) LASKOWA - KAMIONNA 
Blisko 4800 m tras zjazdowych, które obsługują 4 wyciągi (w tym trzy talerzykowe i jeden czteroosobowy - krzesełkowy). Stacja czynna codziennie od 9.00-21.00


3) OSTOJA GÓRSKA KONINKI 
Stacja narciarska składa się z kolei krzesełkowej na górę Tobołów, trzech wyciągów talerzowych oraz wyciągu dla dzieci. Stacja czynna codziennie od 9.00 -21.00)

STACJA NARCIARSKA ŚNIEŻNICA
Stacja narciarska Śnieżnica zaprasza do korzystania z krzesełkowej, 
czteroosobowej kolei linowej o długości 1100 metrów, oraz wyciągu talerzykowego o długości 100 m. Stacja czynna codziennie od 8.00-22.00 z przerwą na ratrakowanie od 16.00-18.00

5) STACJA NARCIARSKA SKI LUBOMIERZ
W ośrodku zainstalowane są obecnie trzy wyciągi narciarskie. Szybki, podwójny orczyk o długości prawie 700 m, pojedynczy wyciąg orczykowy o długości 400 metrów oraz wyciąg talerzykowy o długości 160 metrów. Stacja czynna: poniedziałek-piątek 9.00-20.00, sobota-niedziela 9.00-20.00

Narciarskie Trasy Biegowe w rejonie Góry Mogielica
Na terenie Powiatu Limanowskiego można skorzystać również z dwóch tras narciarstwa biegowego:

- trasa "Mogielica" zlokalizowana na terenie gmin: Słopnice i Dobra, przeznaczona dla osób chcących doskonalić swoje umiejętności narciarskie prowadzona leśnymi stokami (ok. 750-850 m n.p.m.) wokół najwyższego szczytu Mogielicy, o łącznej długości ok. 25 km. Początek i koniec trasy wyznaczają parkingi: przy Krzyżu Partyzanckim na wyrębiskach oraz na osiedlu Groń w Słopnicach. Ponadto trasa posiada kilka alternatywnych zejść
trasa "Zalesie" zlokalizowana na terenie gminy Kamienica, przeznaczona dla osób, które rozpoczynają przygodę z narciarstwem biegowym, prowadzona wzdłuż istniejących dróg leśnych o łącznej długości 5,5 km. Początek i koniec trasy znajduje się na terenie stadionu piłkarskiego klubu sportowego "Zalesianka".

Trasy są oznakowane, a w miejscach postojowych, z których można podziwiać panoramy rozległych pasm górskich, rozmieszczone są wiaty oraz ławo-stoły.

(opr.jg) źródło: SP w LimanowejDziękujemy za przesłanie błędu