Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 października. Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna
16/04/2016 - 17:45

Włodzimierz Rożejowski: Ujarzmił czas i dożył stu lat! Mając 90 - zdobył mistrzostwo świata w biegach

Znany sądecki zegarmistrz Włodzimierz Rożejowski świętował swoje setne urodziny. Życzenia wszelkiej pomyślności, pogody ducha i kolejnych lat w zdrowiu życzył Jubilatowi prezydent Ryszard Nowak, wręczając Panu Włodzimierzowi okolicznościowy upominek. Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Małgorzata Antkiewicz-Wójs przekazała także list gratulacyjny od Prezesa Rady Ministrów.

Włodzimierz Rożejowski to znany sądecki zegarmistrz, z którym związanych jest wiele ciekawych historii i anegdot. Zawsze uśmiechnięty i wysportowany, niezwykle szanowany i lubiany przez środowisko sądeckich rzemieślników. W wieku 90 lat zdobył Mistrzostwo Świata (!) w swojej kategorii w biegu na 100 metrów. Osiągnął wówczas znakomity czas 28 sekund. Jeszcze kilka lat później nadal pracował w zakładzie zegarmistrzowskim! 

Najlepsze życzenia w dniu setnych urodzin złożyli również dyrektor Wydziału Integracji i Rynku Pracy Leszek Langer oraz wicedyrektor nowosądeckiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Agata Michalik. Znany ze znakomitej kondycji fizycznej Włodzimierz Rożejowski zdmuchnął świeczki na urodzinowym torcie, a przy takiej okazji nie mogło zabraknąć toastu i uroczystego "sto lat". W spotkaniu, które odbyło się w domu rodzinnym Pana Włodzimierza, wzięła udział najbliższa rodzina.
- Bardzo dziękuję za tą wyjątkową wizytę. Sprawiliście Państwo mojemu tacie i nam wszystkim ogromną niespodziankę - mówiła córka Jubilata Bożena Rożejowska-Fulde.         
ES / Źródło: UM w NS 

Włodzimierz Rożejowski: Ujarzmił czas i dożył stu lat!


Dziękujemy za przesłanie błędu