Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 16 stycznia. Imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza
03/01/2016 - 17:45

W Sądeckim Pogotowiu Ratunkowym dodatkowa karetka transportowa

Od 1 stycznia po Nowym Sączu i powiecie nowosądeckim jeżdżą trzy, a nie, jak dotychczas, dwie karetki Pogotowia Ratunkowego świadczące usługi związane z transportem sanitarnym pacjentów.

- Od piątku uruchomiliśmy dodatkowy transport, aby jeszcze bardziej poprawić jakość usług medycznych – mówi Józef Zygmunt, dyrektor Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego. – Mam nadzieję, że pacjenci korzystający z przewozu sanitarnego będą zadowoleni. Sądzę, że przełoży się to również na skrócenie czasu dowiezienia pacjenta do takiej, czy innej placówki medycznej.

dodatkowa karetka sanitarna w sadeckim pogotowiu

Z transportu sanitarnego Sądeckiego Pogotowia Ratunkowe korzystają pacjenci, którzy muszą być przewiezieni z domów do przychodni, bądź z przychodni do szpitala. Ich liczba rośnie z każdym rokiem.

Usługi tego rodzaju pogotowie świadczy od pięciu lat, również prywatnie. Codziennie korzysta z nich kilkadziesiąt osób.

Od 1 stycznia dwie karetki realizujące transport sanitarny jeżdżą w Nowym Sączu, a jedna w Krynicy-Zdroju.

- Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby w ramach budżetu, którym dysponuje pogotowie, tak gospodarować funduszami, aby z roku na rok poprawiała się jakość świadczonych przez nas usług – dodaje szef sądeckiego pogotowia. - Nasze karetki transportowe wyposażone są w niezbędny sprzęt medyczny. Jeździ w nich pełna obsada ratowników medycznych. Dla nas najważniejsze jest dobro pacjenta i to, aby otrzymał on szybko fachową i skuteczną pomoc.

(MACH)

Fot. (MACH)Dziękujemy za przesłanie błędu