Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 29 lutego. Imieniny: Antoni, Oswalda, Romana
17/06/2016 - 11:25

Warszawa wygrała z Nowym Sączem. Szydło po medal nie przyjedzie

Ani Beata Szydło ani Jarosław Kaczyński nie pojawią się podczas uroczystości wręczenia honorowej odznaki „Zasłużony dla Ziemi Sądeckiej” w nowosądeckim starostwie powiatowym.

 Dopiero dziś starosta Marek Pławiak przyznał, że powiatowy samorząd zabiegał o wizytę premier Szydło podczas dzisiejszej uroczystości.

- Rzeczywiście, sam prowadziłem rozmowy  z kancelarią pani premier. Ta wizyta zapewne doszłaby doszłaby do skutku,  ale panią premier zatrzymały w Warszawie  uroczystości związane z 25. rocznicą pojednania polsko-niemieckiego.Premier Szydło przesłała  oficjalny list, który zostanie podpisany podczas dzisiejszej uroczystości - mówi Mrek Plawiak.

Jak zapewnia z kolei przewodniczacy rady powiatu Zygmunt Paruch, samorzadowcy liczą na to, że politycy PiS medale odbiorą osobiście.

- Na pewno wczesniej czy później do tej wizyty dojdzie. Będziemy o to zabiegać - mówi Paruch? 

Przypomnijmy, że w gronie jedenastu  znakomitości,którym przyznano zaszczytne wyróżnienie  poza premier Beata szydło znaleźli się prezes PiS Jarosław Kaczyński, szef MSWiA Mariusz Błaszczak. Medale „Zasłużony dla Ziemi Sądeckiej” politycy partii otrzymali przede wszystkim za powrót KOSG do Nowego Sącza, choć nie tylko.

(ami)

fot: A.MDziękujemy za przesłanie błędu