Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 23 czerwca. Imieniny: Albina, Wandy, Zenona
08/01/2016 - 14:30

Wojewoda z korpusem dyplomatycznym o Światowych Dniach Młodzieży

Wojewoda małopolski rozmawiał z przedstawicielami korpusu dyplomatycznego o przygotowaniach do Światowych Dni Młodzieży.

W spotkaniu zorganizowanym z inicjatywy wojewody uczestniczył minister Paweł Majewski, pełnomocnik Rady Ministrów ds. Organizacji ŚDM, oraz przedstawiciele kilkunastu krajów reprezentowanych przez korpus dyplomatyczny w Krakowie. 

Spotkanie było nie tylko okazją do pierwszego spotkania z wojewodą w tak szerokim gronie, ale przede wszystkim szansą do omówienia wyzwań, jakie niosą Światowe Dni Młodzieży. Wojewoda podkreślił znaczenie sprawnych działań związanych z udzielaniem wsparcia pielgrzymom.

- Mam nadzieję, że w przypadku sytuacji wymagającej Państwa wsparcia, nie pozostawicie swoich rodaków bez pomocy – powiedział wojewoda Pilch. 

Korpus dyplomatyczny zadeklarował gotowość włączenia się w prace przygotowawcze. Rozważano przyspieszenie wszelkich procedur związanych z wydawaniem tymczasowych dokumentów tożsamości w przypadku utraty paszportu. 

W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele komitetu organizacyjnego – ks. bp Damian Muskus OFM, pełnomocnik Ministra Spraw Zagranicznych RP ds. ŚDM ambasador Jerzy Chmielewski. Jednocześnie zapowiedziano kolejne robocze spotkania mające usprawnić przygotowania do Światowych Dni Młodzieży.

(opr.jg) źródło: MUWDziękujemy za przesłanie błędu