Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 24 października. Imieniny: Arety, Marty, Marcina
17/04/2016 - 13:40

Wspiął się na słup wysokiego napięcia. Negocjacje z ratownikami poskutkowały

W Wilczyskach (gmina Bobowa) doszło w sobotnie popołudnie do niecodziennej sytuacji. Mieszkaniec tej miejscowości wszedł na słup wysokiego napięcia. Służbom ratowniczym udało się nakłonić go, by zszedł na ziemię. Mężczyźnie nic się, na szczęście, nie stało. Pogotowie Ratunkowe zabrało go do szpitala.

Służby ratownicze zostały wezwane do Wilczysk, kilkanaście minut po godz. 17. W tej miejscowości mężczyzna wspiął się na słup wysokiego napięcia. Na miejsce wezwania pojechała Policja, Straż Pożarna i Pogotowie Ratunkowe. Powiadomiono również Pogotowie Energetyczne.

Do Wilczysk przyjechał z Gorlic samochód pożarniczy wyposażony w podnośnik hydrauliczny.

- Kiedy strażacy dotarli na miejsce wezwania, mężczyzna znajdował się na wysokości około 25 metrów, na jednej z kratownic na słupie wysokiego napięcia – powiedział naszemu portalowi dyżurny Komendy Powiatowej PSP w Gorlicach. – Najprawdopodobniej był on pod wpływem alkoholu. Strażacy błyskawicznie rozłożyli przy słupie dwa skokochrony, na wypadek, gdyby mężczyzna spadł.

Mieszkaniec Wilczysk na słupie wysokiego napięcia

Na pomoc wezwano również ratowników ze specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wysokościowego działającej przy jednostce ratowniczo-gaśniczej PSP w Krynicy-Zdroju.

Negocjacje z mężczyzną prowadzone przez służby ratownicze dość szybko, odniosły pozytywny skutek. Mężczyzna sam zszedł po kratownicach słupa na ziemię. Nic mu się, na szczęście, nie stało.

Mieszkaniec Wilczyk na słupie wysokiego napięcia

Pogotowie Ratunkowe przetransportowało go do szpitala.

Ratownicy z Krynicy-Zdroju zostali, z uwagi na szczęśliwy finał akcji zawróceni z drogi.

Na razie nie wiadomo, co kierowało mieszkańcem Wilczysk, by wspiąć się na słup wysokiego napięcia.

Sprawę wyjaśnia Policja.

(MACH)

Fot. (MACH)Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)