Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 25 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
07/09/2016 - 17:40

Wyjeżdżają mniejszości seksualne. Za granicę "wieją" też alimenciarze

Bez krygowania się Gosia McKane z Liverpoolu podkreśliła, że wbrew głoszonej opinii, za granicę Polacy nie wyjeżdżają tylko do pracy zarobkowej. McKane działa w Merseyside Polonia, organizacji zrzeszającej i wspierającej Polaków w Wielkiej Brytanii. Dziś, w środę (07. 09.) uczestniczyła w dyskusji „Emigracja zarobkowa – szansa zagrożenie” podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy.

- Ja wyjechałam z miłości. Mój mąż pochodzi z Liverpoolu. Wyjeżdżają też ludzie o odmiennej orientacji seksualnej, którzy nawet w Anglii nie chcą się integrować z Polakami, bo boją się dyskryminacji  - mówi Gosia McKane (została przy tym zdrobnieniu, bo jak podkreśla dla Brytyjczyków nauczyć się wymowy imienia Małgorzata jest nie do przeskoczenia.

- Wyjeżdżają też osoby, które uciekają przed wyrokami – podkreślała dalej McKane

Zobacz też: Prezes Newagu obiecał przy ministrze Morawieckim podwyżki dla pracowników

- Uciekają alimenciarze, co dla was tu na miejscu, może być poważnym problemem – nie kryła.

Zastrzegała też, że powyższe informacje oparte są na solidnej znajomości emigrantów na Wyspach Brytyjskich.

Zobacz też: Viktor Orban Człowiekiem Roku. Nagrodę XXVI Forum Ekonomicznego odebrał z rąk premier Beaty Szydło

Z kolei senator Janina Sagatowska w rozmowie z dziennikarzami nie ukrywała, że wyjazd za granicę to dla Polaków żyjących jeszcze w „socjalistycznym etosie pracy” doskonała szkoła jak praca powinna wyglądać. Jakie powinny być zapewnione warunki, jakie płace.

- Jestem z natury optymistką – odpowiedziała zagadnięta o tytułowe pytanie panelu. Podkreślała przy okazji, że wyjazdy zarobkowe za granicę, dłuższe wyjazdy za granicę są świetną okazją do wymiany międzykulturowej.

ES [email protected] Fot.: ES 

Forum Ekonomiczne o emigracji zarobkowej










Dziękujemy za przesłanie błędu