Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 4 kwietnia. Imieniny: Benedykta, Izodory, Wacławy
07/01/2017 - 22:35

Wypadek pod Kurowem. Dotknięte tragedią dzieci nie zostaną bez pomocy. Zbieramy dla nich pieniądze

Osierocone dzieci i rodzina młodego małżeństwa ze Świniarska, które przedwczoraj zginęło w tragicznym wypadku w Kurowie zostali objęci pomocą psychologiczną. Pomagają sąsiedzi i gmina. Również "Sądeczanin" wraz z Fundacją Sądecką organizuje zbiórkę pieniędzy dla dzieci, którym zawalił się ich świat.

Mieszkańcy Sądecczyzny są wstrząśnięci tragedią jaka wydarzyła się przed świętem Trzech Króli na drodze krajowej nr 75 w rejonie kamieniołomu. Doszło tam do czołowego zderzenia osobowego Volkswagena Golfa i kursowego autobusu relacji Nowy Sącz-Kraków.

Golfem wracało ze szpitala w Krakowie-Prokocimiu do Świniarska młode małżeństwo z 5-letnią córką Madzią. Rodzice dziewczynki zginęli w wypadku, a ona sama z obrażeniami ciała została zabrana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do tego samego szpitala, który kilka godzin wcześniej, po badaniach kontrolnych, opuściła.

Na wieść o dramacie jaki wydarzył się przedwczoraj na drodze krajowej nr 75 w Kurowie, gmina Chełmiec pospieszyła z pomocą tak tragicznie doświadczonym przez los bliskim zmarłych Małgorzaty i Roberta.

- Zadbaliśmy, aby członkowie rodziny zostali objęci opieką psychologiczną - mówi wójt gminy Chełmiec Bernard Stawiarski. – Do bliskich dotarli pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. W poniedziałek u tej rodziny pojawi się opiekunka wynajęta przez nasz GOPS. Została też oczywiście uruchomiona pomoc materialna.

Na niewyobrażalną wręcz tragedię, jaka spotkała dzieci i krewnych małżeństwa nie zostali obojętni mieszkańcy gminy.

Zobacz także: Wypadek w Kurowie. Od domu dzieliło ich ledwie kilkanaście kilometrów. Nie dojechali

Wczoraj w święto Trzech Króli w Zespole Szkół w Chełmcu wystawiono Jasełka. Podczas przedstawienia, w którym wystąpili uczniowie zarówno tamtejszej szkoły podstawowej, jak i gimnazjum, a także dwunastu nauczycieli, dyrektor ZSZ zaapelował o pomoc dla rodziny, którą tak okrutnie doświadczył los. Do Szkoły Podstawowej w Chełmcu uczęszcza bowiem 9-letni Damian, najstarsze z trojga dzieci zmarłego małżeństwa.

Wypadek w Kurowie ZDJĘCIA


Dziękujemy za przesłanie błędu