Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 stycznia. Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
14/03/2016 - 14:15

Z nożami na policjantów. Prokuratura chce trzy miesiące aresztu dla podejrzanego

Zarzut czynnej napaści na funkcjonariuszy policji z użyciem noża usłyszał dzisiaj (14 marca) dwudziestolatek, który rzucił się na policjantów z nożami kuchennymi. Mężczyzna nie przyznał się do winy.

Do zdarzenia doszło wczoraj nad ranem. Przypomnijmy, że policjanci z mszańskiego komisariatu zostali wezwani na interwencję do jednego z lokali gastronomicznych w Mszanie Dolnej. Funkcjonariusze przyjechali na interwencję. Była ona niezbędna, bo awanturował się młody mężczyzna.

- Policjanci wylegitymowali na miejscu młodego człowieka – powiedział naszemu portalowi Mirosław Kazana, prokurator rejonowy w Limanowej. – Zamiast dokumentu tożsamości wyciągnął on z ubrania dwa kuchenne noże i zaatakował funkcjonariuszy.

Jak informowała limanowska Policja każdy z tych noży miał ostrze o długości dwudziestu centymetrów.

Z nożami na policjantów, wniosek o areszt

Dwudziestolatek został błyskawicznie obezwładniony i zatrzymany. Okazało się, że był on pijany. Mężczyzna miał 2,2 promila alkoholu w organizmie.

Przez kilka ostatnich godzin trzeźwiał w policyjnych aresztach w Limanowej.

Dzisiaj dwudziestolatek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Limanowej na przesłuchanie.

– Zostało wszczęte śledztwo o przestępstwo z art. 223 par. 1 kk, czyli czynną napaść na funkcjonariuszy policji z użyciem noża – dodaje prokurator Kazana. – Zatrzymany przez Policję mężczyzna został dzisiaj dowieziony z komendy do prokuratury i przesłuchany.

Z nożami na policjantów, wniosek o aresztŚledczy przedstawili mu zarzut czynnej napaści na funkcjonariuszy Policji z użyciem noża.

- Podejrzany nie przyznał się do winy – informuje szef limanowskiej prokuratury.

Za czynną napaść na funkcjonariuszy Policji z użyciem noża grozi kara od roku do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Dzisiaj Prokuratura Rejonowa w Limanowej wystąpiła z wnioskiem do tamtejszego sądu o zastosowanie wobec dwudziestolatka aresztu tymczasowego na trzy miesiące.

(MACH)

Fot. (MACH)Dziękujemy za przesłanie błędu