Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 4 kwietnia. Imieniny: Benedykta, Izodory, Wacławy
29/12/2016 - 09:55

Zasypało Krynicę. Turyści narzekają na zalegający śnieg [zdjęcia]

Krynica-Zdrój, podobnie jak Zakopane, zmaga się z silnymi opadami śniegu. Turyści, licznie odwiedzający uzdrowisko, są niezadowoleni nie tyle z takiej pogody, co z tego, że w mieście na chodnikach i poboczach zalęgają usypiska śniegu.

Na pogodę dobrą dla narciarzy narzekają amatorzy spacerów po deptaku i okolicy. Trudno jest też w wielu miejscach zaparkować auto.

– Bez kijków ani rusz, pod śniegiem jest oblodzenie. Chyba przydałoby się powywozić ten zalegający śnieg, bo do sylwestra będą tu prawdziwe góry – mówi pan Andrzej, turysta z Warszawy.

Zobacz: Kasyno w Krynicy, nie w Nowym Sączu? Jest już zgoda ministerstwa

Niezadowolonych gości pod Górą Parkową jest więcej. Ze skargą na ostatniej Sesji Rady Miejskiej (28 grudnia) wystąpił nawet jeden z kuracjuszy.

– Jestem w Krynicy od dwóch tygodni i jeszcze przez dwa tygodnie będę. To, co powiem, to nie tylko mój głos, ale także innych osób przyjeżdżających tu zimą na leczenie czy wypoczynek. Proszę wyjść na ulicę. Deptak jest jeszcze jako tako utrzymany, ale reszta... Ja też przyjechałem z miejscowości górskiej, bywam też w innych miejscowościach górskich zimą i... jest zgroza w Krynicy. Nieodgarnięte, nieposypane... nie mówię o soli, ale chociaż ekologicznym piachem. Śnieg przysypuje lód, a ludzie po tym idą i się wywracają. Muldy, pobocza i część chodników zasypane. Bo śnieg jest nieuprzątnięty. Panowie burmistrzowie nie siedźcie z założonymi rękami, tylko działajcie – zaznaczył turysta.

Do odpowiedzi został wywołany dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UM w Krynicy-Zdroju.

– Nasze służby pracują w dzień i w nocy, a śnieg jest wywożony na bieżąco. W całej Polsce nie ma śniegu, ale w Krynicy zmagamy się z opadami już niemal od miesiąca – odparł Tomasz Demkowicz.

Zobacz: Koncert Noworoczny z trzema uroczymi sopranistkami. Mamy bilety! 

– Bardzo cieszę się, że mamy w Krynicy piękną zimę, ale zdaję sobie sprawę, że nie jest łatwo na bieżąco usuwać stale padający śnieg – dodał Dariusz Reśko, burmistrz Krynicy-Zdroju.  

(JB), fot. JB

Zasypało Krynicę. Turyści narzekają na zalegający śnieg, fot. Janusz Bobrek


Dziękujemy za przesłanie błędu