Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 16 czerwca. Imieniny: Aliny, Anety, Benona
31/05/2022 - 13:15

Nocleg idealny dla biegacza? To OW Iskra w Kosarzyskach

Wybieracie się do Piwnicznej-Zdroju na Festiwal Biegowy? Polecamy Wam kolejne miejsce, gdzie naprawdę warto zanocować. O jego wyjątkowości przesądza m.in. fantastyczne położenie, a mowa o Ośrodku Wypoczynkowym Iskra w Kosarzysykach w Piwnicznej-Zdroju.

Zobacz też: Ski Hotel: biegacze i rowerzyści za nim przepadają. Zobaczcie, dlaczego

Wybieracie się do Piwnicznej-Zdroju na Festiwal Biegowy? Polecamy Wam kolejne miejsce, gdzie naprawdę warto zanocować. O jego wyjątkowości przesądza m.in. fantastyczne położenie, a mowa o Ośrodku Wypoczynkowym Iskra w Kosarzysykach w Piwnicznej-Zdroju.

Z miejsca zaznaczamy – miejscowi używają dla tego miejsca określenia Zamakowisko, więc jeśli będziecie pytać o drogę śmiało, możecie użyć jednego z dwóch określeń – Iskra w Kosarzyskach albo Iskra Zamakowisko.

Zobacz też: Wybierasz się na Festiwal Biegowy? Nocuj na Obidzy albo na Magórach

To ta część piwniczańskiego osiedla, która położona jest już zdecydowanie na uboczu, z daleka od głównej drogi. Nie ma tu hałasu, nie ma aut, można się po prostu zaszyć. Dokoła są jedynie domy i mnóstwo zieleni. To idealny punkt wypadowy na wycieczki po Beskidzie Sądeckim. Wystarczy ośrodek zostawić za plecami, skręcić w prawo a droga doprowadzi nas do ostatnich zabudowań i na kładkę, a potem dalej do Chaty Magóry i jeszcze dalej na Eliaszówkę. To idealna trasa na trening biegowy w górach.

Wracając do samej Iskry. To – jak widzicie na zdjęciach – spory, ale kameralny ośrodek, który oferuje pokoje dwu i trzyosobowe pokoje oraz apartamenty z aneksami kuchennymi. Atutem, który cały czas podkreślają goście, jest doskonała kuchnia. Można tu zjeść potrawy regionalne, te z tradycyjnej polskiej kuchni, można też zamówić posiłki wegetariańskie.

Biegaczy na pewno ucieszy informacja, że na terenie Iskry są sauny. – To sauny zewnętrzne - ruska bania i gorąca beczka. Jest też siłownia na świeżym powietrzu – mówi gospodyni tego miejsca, pani Agnieszka.

Zobacz też: Na piwniczańskiej Obidzy serwują takie rarytasy, że HEJ! Nie przegap na szlaku!

Na tym nie koniec atrakcji – Iskra ma też własny basen zewnętrzny, który – w zależności od pogody – udostępniony jest od wiosny do później jesieni. Można tu zatem szlifować formę, zregenerować siły, można się porozciągać po biegach.

Iskra ma też swoje zaplecze rozrywkowe: salę bilardową i stół do tenisa stołowego. Do dyspozycji gości jest też grillowisko i miejsce na tradycyjne ognisko, a nawet kręgielnia i szachy plenerowe. Gospodarze nie zapomnieli również o dzieciach, dla których jest duża sala w środku i plac zabaw na zewnątrz. Kto będzie chciał się powylegiwać na słońcu, ma do dyspozycji spory zielony teren wokół ośrodka.

Możecie tu też zabrać swoje zwierzaki. Jak usłyszeliśmy od obsługi, były tu już nie tylko psy i koty, ale również króliki, a nawet chomiki. ([email protected] Fot.: archiwum OW Iskra)

Nocleg idealny dla biegacza, czyli OW Iskra w Kosarzyskach
Wybieracie się do Piwnicznej-Zdroju na Festiwal Biegowy? Polecamy Wam kolejne miejsce, gdzie naprawdę warto zanocować. O jego wyjątkowości przesądza m.in. fantastyczne położenie, a mowa o Ośrodku Wypoczynkowym Iskra w Kosarzysykach w Piwnicznej-Zdroju. (fot.: archiwum OW Iskra)


Dziękujemy za przesłanie błędu