Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 24 kwietnia. Imieniny: Bony, Horacji, Jerzego
10/12/2020 - 10:30

Nowy Sącz Nowe Technologie: poznaj zwycięzców konkursu, którzy zmieniają świat

Nowy Sącz Nowe Technologie to sztandarowy element stypendialnego projektu Sądecki Diament Fundacji Sądeckiej, który promuje najzdolniejszą młodzież z Sądecczyzny. Mimo epidemii V edycja konkursu cieszyła się ogromnym powodzeniem. I gwarantujemy: zwycięzcy tego konkursu zmieniają świat.

Nowy Sącz – Nowe Technologie: poznaj zwycięzców konkursu, którzy zmieniają świat

Nowy Sącz Nowe Technologie to – jak sama nazwa wskazuje – konkurs dedykowany do młodzieży uzdolnionej technicznie. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych (klasy 6-8) oraz szkół średnich. Składa się z trzech etapów. Uczniowie biorą udział w quizie z zakresu wiedzy o nowych technologiach, przysyłają projekt bądź wizualizację zastosowania nowoczesnej technologii w życiu codziennym.

- W tym roku o konkursu zgłosiło się 45 uczestników, z tego 30 w kategorii szkoły podstawowe oraz 15 w kategorii szkoły średnie. Przypominamy również, że I etap konkursu został przeprowadzony na platformie cyfrowej Moodle i miał formę interaktywnego quizu. Został on uruchomiony 7 grudnia. W tym celu przed jego uruchomieniem trzeba było zalogować się na stronie: www.fundacjasadecka.pl podając przesłane uprzednio indywidualne dane do logowania - informuje dyrektor Fundacji Sądeckiej Przemysław Bawołek, który obok informatyków Tomasza Owsianki i Krzysztofa Małoty zasiadał w jury.

Zobacz też: „Sądecki Diament 2019”. Finał konkursów. Oglądaj relację LIVE

- Projekty były bardzo zróżnicowane dlatego bardzo ciężko oceniać je jedną miarą. Część to autorskie pomysły jak choćby miotacz ognia czy projekt aplikacji dla pływaków, która ma mierzyć wszystkie parametry podczas treningu. Bardzo ciekawie wygląda praca pod tytułem „Najlepszy dźwięk pochodzi z jednego źródła”. Sam wybór tematu wskazuje, że autorzy doskonale orientują się dzisiejszej rzeczywistości, w której dobry dźwięk jest podstawą przekazu i komunikacji w dobie zdalnego nauczania – komentuje Małota.
– W tym roku konkurs był dla uczestników większym wyzwaniem niż w poprzednich latach. Ogromną trudnością była komunikacja między autorami projektów, członkami drużyn, którzy z powodu epidemii mieli mocno ograniczone możliwości osobistego kontaktu. To było naprawdę wielkie wyzwanie, które wymagało dobrych umiejętności organizacyjnych – dodaje Owsianka.

- O zwycięstwie decydował najwyższy wynik. W przypadku remisów komisja przyjęła algorytm korzyści na rzecz uczestnika, który wypełnił test w krótszym czasie. W przypadku zespołów kilkuosobowych wynikiem była średnia arytmetyczna indywidualnych wyników członków zespołu, a czasem wypełnienia testu - średnia arytmetyczna indywidualnych czasów członków zespołu - podsumowuje Przemysław Bawołek. Lista zwycięzców na następnej stronie.

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego







Dziękujemy za przesłanie błędu