Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 14 kwietnia. Imieniny: Bernarda, Martyny, Waleriana
05/03/2023 - 13:40

Nadchodzi święto sołtysów. 11 marca wyjątkowe spotkanie w Krużlowej Niżnej [WIDEO]

11 marca jest wyjątkowym dniem dla wszystkich sołtysów. To właśnie wtedy obchodzą swoje święto. Z tej okazji prezes Stowarzyszenia Sołtysów Ziemi Sądeckiej złożył im życzenia i zaprosił na uroczyste spotkanie, które odbędzie się w Krużlowej Niżnej.

Dzień Sołtysa

Sołtysi są wyjątkowymi osobami. To do nich zazwyczaj zgłaszają się mieszkańcy wsi z różnego rodzaju lokalnymi problemami. Praca, którą wykonują do łatwych nie należy i wymaga wielu poświęceń. Nigdy nie należy o tym zapominać.

Przypomnijmy, że od 1990 roku sołtys jest organem wykonawczym sołectwa. Wybiera go zebranie wiejskie, a w działalności wspiera rada sołecka. Łącznie, w całej Polsce funkcję tę sprawują kilkadziesiąt tysięcy osób.

Wyjątkowy dla wszystkich sołtysów jest 11 marca. To właśnie wtedy obchodzą swoje święto. Najlepsze życzenia złożył im już z tej okazji Marcin Bednarz, prezes Stowarzyszenia Sołtysów Ziemi Sądeckiej.

Spotkanie w Krużlowej Niżnej

- Wszystkim sołtysom życzę dużo zdrowia, które jest bardzo potrzebne w posłudze dla lokalnej społeczności, szczęścia, błogosławieństwa Bożego i jak najlepszych relacji z mieszkańcami oraz włodarzami gmin – mówi prezes.

Marcin Bednarz zaprosił jednocześnie wszystkich członków stowarzyszenia do Krużlowej Niżnej. To właśnie tam, w remizie OSP, 11 marca odbędzie się uroczyste spotkanie. Cała wypowiedź znajduje się w materiale filmowym. ([email protected], wideo: MP)Dziękujemy za przesłanie błędu