Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 14 czerwca. Imieniny: Bazylego, Elizy, Justyny
15/12/2022 - 11:15

Poseł Jan Duda o Jeziorze Rożnowskim: przy takiej determinacji się uda [WIDEO]

Parlamentarzyści, samorządowcy, sołtysi. Wszyscy są zgodni, że nadszedł czas na rewitalizację Jeziora Rożnowskiego. Ogłoszona została już zbiórka podpisów popierających inicjatywę. Poseł Jan Duda nie ma wątpliwości, że jezioro trzeba ratować.

Rewitalizacja Jeziora Rożnowskiego

Głośno jest w ostatnim czasie o rewitalizacji Jeziora Rożnowskiego. Przypomnijmy, że pomysł ten podnieśli członkowie Społeczno-Kulturalnego Towarzystwa „Sądeczanin”. Przed kilkoma miesiącami swoje podpisy na tablicy z apelem utworzenia dedykowanego funduszu celowego, dzięki któremu można będzie uporządkować gospodarkę komunalną, zagospodarować brzegi, głównie poprzez ich oczyszczanie, złożyło wielu samorządowców.

Podczas nadzwyczajnego zjazdu rozmawiali na ten temat członkowie Stowarzyszenia Sołtysów Ziemi Sądeckiej. Odbywał się w ostatnią sobotę w Gródku nad Dunajcem. Zygmunt Berdychowski ogłosił wówczas rozpoczęcie zbiórki podpisów poparcia dla inicjatywy. Więcej na ten temat piszemy TUTAJ.

Poseł Jan Duda o rewitalizacji

Jednym z gości zjazdu był poseł Jan Duda. Jak ocenia całą inicjatywę? – Jezioro jest mocno zaniedbane i zanieczyszczone. Myślę, że czas najwyższy zacząć pracę przy tym, żeby jeszcze długo nam służyło. Przyjdzie czas, kiedy zakończy swój żywot, ale niech wydarzy się to jak najpóźniej. Jeśli będzie taka determinacja, jak na dzisiejszym spotkaniu, to jego stan uda się poprawić – mówi.

Cała wypowiedź znajduje się w materiale filmowym. ([email protected], fot.: MP, wideo: Tomasz Kowalski)Dziękujemy za przesłanie błędu