Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 20 maja. Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny
29/11/2019 - 23:45

133 najzdolniejszych odebrało stypendia im. braci Potoczków

W Sali Zygmuntowskiej w Nowym Sączu miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Do młodzieży z naszego regionu trafiły kolejne stypendia przyznawane przez Fundację Sądecką, Społeczno-Kulturalne Towarzystwo „Sądeczanin” i w ramach Funduszu Stypendialnego im. Braci Potoczków. Uhonorowano tym samym najzdolniejszych uczniów oraz młodych artystów i sportowców.

W spotkaniu uczestniczyli laureaci konkursów wchodzących w skład projektu Sądecki Diament.: konkursu historycznego „Mój Region – Moja Duma, Moje Miasto – Moja Duma”, konkursu muzycznego „Sądeckie Młode Talenty”, konkursu innowacji „Nowy Sącz – Nowe Technologie”, konkursu gwary „Lachoskie Dodonie” a także uczestnicy zajęć w Centrach Wsparcia Zdolnych w ramach projektu „Małopolskie Talenty”. Warto przy okazji podkreślić, że wszystkie te przedsięwzięcia odbywały się przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Jako pierwszym wręczono nagrody 36 laureatom zawodów biegowych podczas Festiwalu Biegowego pod nazwą „Bieg Małopolski”. Łączna wartość tych stypendiów to 20 tys. zł. Kolejne 54 nagrodzone osoby, to uczestnicy programu „Małopolskie Talenty”. Trafiło do nich kolejne 48 tys. zł. Aż 67 tys. zł wyniosła pula stypendiów przyznanych laureatom konkursu wniosków wspomnianego Funduszu Stypendialnego im. Braci Potoczków. W ten sposób uhonorowano uczniów i studentów, którzy wykazali się wyjątkowymi osiągnięciami naukowymi, artystycznymi oraz sportowymi. Dodatkowo nagrodzono wolontariuszy, którzy uczestniczą w akcjach organizowanych przez Fundację Sądecką z akcją Serce-Sercu na czele.

Zobacz też: Najlepsi z najlepszych! Zobacz kto wygrał konkurs Sądeckie Młode Talenty!

Prezes SKT „Sądeczanin” i jednocześnie inicjator utworzenia Funduszu Stypendialnego im. Braci Potoczków Zygmunt Berdychowski nie ukrywał satysfakcji z faktu, że można było nagrodzić dziś tylko młodych ludzi. W swoim przemówieniu zrobił również ukłon w stronę ich opiekunów naukowych, rodziców, nauczycieli i trenerów i wyraził nadzieję, że z roku na rok rzesza młodych stypendystów będzie rosnąć.

Zobacz też: Zaczęliśmy nową edycję konkursu „Mój Region-Moja Duma, Moje Miasto-Moja Duma

Zebrani mogli też wysłuchać prelekcji na temat 1 Pułku Strzelców Podhalańskich, który dzięki inicjatywie SKT „Sądeczanin” już niebawem wróci do macierzy, wróci na Sądecczyznę. W kuluarach zaprezentowano także wystawę zdjęć związanych z tą formacją pochodzących ze zbiorów Muzeum Okręgowego.

Oprawę artystyczną uroczystości zapewnili finaliści konkursu Sądeckie Młode Talenty i uczennice z  Technikum Przemysłu Mody z Zespołu Szkół Nr 3 im. B. Barbackiego W Nowym Sączu, które zaprezentowały zaprojektowane i przez siebie kolekcje ubrań inspirowanych polską tradycją militarną i trendami z mody ulicznej.

Szczegółowa relacja z gali w materiale filmowym.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

ES [email protected] Fot.: Michał Śmierciak Film: Krzysztof StachuraDziękujemy za przesłanie błędu