Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 20 maja. Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny
16/10/2017 - 09:20

Studencie, 16 października to ostatni dzień, by złożyć wniosek o stypendium.

Pobierz, wydrukuj i wypełnij wniosek. Nabór wniosków o stypendia im. Braci Potoczków na rok akademicki 2017/2018 dla studentów upływa dziś, 16 października. Nie czekaj.

Fundusz Stypendialny im. Braci Potoczków wspiera naukę zdolnej młodzieży znajdującej się w trudnej sytuacji materialnej. Jego celem jest również promowanie młodych talentów, uczniów twórczych, pragnących robić więcej i wiedzieć więcej dla własnego rozwoju i doskonalenia się. Na stypendium mogą liczyć przede wszystkim uczniowie oraz studenci z najlepszą średnią ocen. Do przyznania stypendium brane jest również po uwagę kryterium dochodu przypadającego na każdego członka w rodzinie, a także dodatkowe osiągnięcia i zaangażowanie w pracach społecznych oraz wolontariacie.

Inicjatorem powstania Funduszu w 1992 roku był ówczesny poseł Zygmunt Berdychowski. Za jego patronów celowo wybrano braci Jana i Stanisława Potoczków z Rdziostowa, którzy zmienili sądecką wieś na przełomie XIX i XX wieku i pokazali, że jak się bardzo chce, to można góry przenosić. „Gdy w 1992 roku, jako poseł RP tworzyłem przy Sądeckiej Fundacji Rozwoju Wsi i Rolnictwa Fundusz Stypendialny, chciałem spłacić dług zaciągnięty wobec tych, którzy wsparli moją edukację” mówi Zygmunt Berdychowski. „Sam pochodzę z wielodzietnej i raczej ubogiej rodziny chłopskiej. W dzieciństwie poznałem smak ciężkiej pracy na roli i niedostatku. Od zawsze ciągnęło mnie do książek, a dzięki ludziom, których spotkałem na swojej drodze, po ukończeniu szkoły podstawowej mogłem kontynuować naukę w liceum ogólnokształcącym, a potem pójść na studia prawnicze do Krakowa”

Chętnych z roku na rok przybywa, a Fundacja Sądecka stara się pozyskiwać większe środki. Młodzież pobierająca stypendium ma przez to też pewne zobowiązania. Jednym z podstawowych warunków przyznawania stypendium jest udział w wolontariacie.

W samym roku szkolnym/akademickim 2016/2017 pomocą objęto 114 osób, a łączna wartość wypłaconych stypendiów wyniosła 110.300 zł.

Od roku akademickiego 2015/2016 Fundusz Stypendialny im. Braci Potoczków dołączył do elitarnego grona organizacji lokalnych współrealizujących ogólnopolski Program Stypendiów Pomostowych. Jego nabór jednak już się zakończył.

Pierwsi beneficjenci Funduszu już dawno ukończyli studia, założyli własne rodziny i zajęli ważne miejsce w społeczeństwie. Pracują w biznesie, administracji, nauce, kulturze. Są menadżerami, inżynierami, nauczycielami, redaktorami.

W sumie, od początku działalności Funduszu Stypendialnego im. Braci Potoczków stypendia otrzymało 4.723 uczniów i studentów, o łącznej wartości 4.126.950 zł.

Do pobrania:

REGULAMIN udzielania stypendium na rok 2017/2018

WNIOSEK o stypendium dla ucznia (Załącznik nr 1 a)

WNIOSEK o stypendium dla studenta (Załącznik nr 1 b)

Kontakt:
Fundacja Sądecka
BIURO: ul. Barbackiego 57, 33-300 Nowy Sącz

Godziny otwarcia biura: pon-pt , 8.00-16.00
tel. (18) 475 16 20
fax (18) 475 16 27
e-mail: [email protected]

Koordynator:
Przemysław Bawołek
tel. (18) 475 16 30
[email protected]

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa MałopolskiegoDziękujemy za przesłanie błędu