Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 16 stycznia. Imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza
24/06/2020 - 12:55

35 promes na kwotę 4,2 mln zł już rozdanych. Sześć dla naszego regionu

Rządowy Program na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych ruszył również w Małopolsce. Także seniorzy na Sądecczyźnie będą mogli skorzystać z tego projektu. Jednym z beneficjentów jest Fundacja Sądecka.

W poniedziałek 22 czerwca w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie odbyła się uroczystość przekazania promes na realizację Rządowego Programu na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych. W spotkaniu uczestniczyli beneficjenci tego projektu z całej Małopolski, w tym 6 podmiotów z subregionu sądeckiego.

Promesy wręczali  Stanisław Szwed, sekretarz stanu w Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej oraz pochodzący z Sądecczyzny senator Wiktor Durlak. Szczęśliwym beneficjentom gratulowali również posłowie Urszula Rusecka, Filip Kaczyński, oraz wicewojewoda małopolski Zbigniew Starzec.

W sumie w ramach programu w samym województwie małopolskim dofinansowano 35 projektów na łączną kwotę 4,2 mln zł. Docelowo ma on wesprzeć nawet 85 tysięcy osób w wieku senioralnym.

Jednym z beneficjentów programu został wydawca serwisu sadeczanin.info, Fundacja Sądecka, której projekt o nazwie "Aktywny Sądeczanin" został wsparty kwotą 100 000 zł. Promesę odbierał dyrektor biura fundacji, Przemysław Bawołek.

Zadanie będzie miało na celu poprawę jakości życia oraz zachęcenie do aktywności osób 60+ poprzez przygotowanie dla nich pilotażowego cyklu mapek przedstawiających unikatowe miejsca Sądecczyzny oraz przeprowadzenie szerokiej kampanii promocyjnej projektu. Działania projektowe są zaplanowane w okresie od 01.05.2020 r. do 30.11.2020 r. w Nowym Sączu oraz okolicach.

Atutem projektu jest nie tylko atrakcyjny dobór miejsc, ale sprawdzenie ich pod kątem osób starszych. Osoba, która otrzyma naszą mapkę będzie miała gotowy przepis na rodzinną wycieczkę, będzie wiedziała jak dotrzeć w bezpieczny sposób w dane miejsce, a także będzie świadoma trudności z jakimi może zmierzyć się w wybranej atrakcji.

Na mapie znajdzie się po 10 lokalizacji z 3 kategoriach: zamki i ruiny, wieże i platformy widokowe oraz źródła wód mineralnych zlokalizowanych maksymalnie do jednej godziny drogi od Nowego Sącza (P.B.)

Projekt dofinansowany ze środków Programu Rządowego Aktywizacji Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020Dziękujemy za przesłanie błędu