Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 24 czerwca. Imieniny: Danuty, Jana, Janiny
21/04/2024 - 12:30

Wyjątkowa szkoła, wyjątkowa nauczycielka. Trzech laureatów konkursu „Mój Region – Moja Duma, Moje Miasto – Moja Duma”

Szkoła Podstawowa w Podegrodziu w tegorocznym XI konkursie historycznym „Mój Region – Moja Duma, Moje Miasto – Moja Duma” miała bardzo mocną ekipę laureatów. Wszyscy to podopieczni nauczycielki historii w tej szkole.

To ona całej trójce laureatów potrafiła zaszczepić miłość do tego przedmiotu, a zwłaszcza miłość do historii regionu. W gronie laureatów znaleźli się: Wojciech Nawojowski – klasa VI C, Oskar Bodziony – klasa VIII b i Julia Rzepiel – klasa VIII b.

- Do udziału w tym konkursie zachęciła mnie pani Zagórowska – mówi Julia. – Dzięki niej jestem tutaj. „Zaraziła” nas pasją do historii. – Bez naszej pani nie byłoby nas tutaj – dodaje Wojtek, który jednocześnie został stypendystą.

Oskar w tym konkursie startował już trzeci raz. – Dziękujemy za tą pracę, którą w nas włożyła. Ten konkurs bardzo wciąga.

Każdy z tych laureatów włożył dużo pracy, by znaleźć się w gronie finalistów – laureatów tegorocznej edycji.

- Przygotowywałem się do tego konkursu kilka miesięcy – zauważa Wojtek Nawojowski. – Włożyłem w ten konkurs dużo pracy i się opłaciło. Bardzo lubię historię, szczególnie Sądecczyzny.

Cała rozmowa z laureatami ze Szkoły Podstawowej w Podegrodziu w materiale filmowym.

(i.michalec@sadeczanin. fot. IM), © Materiał chroniony prawem autorskim.

XI konkurs historyczny Mój Region - Moja Duma, Moje Miasto - Moja Duma
O renomie tego konkursu świadczy chociażby liczba uczniów, którzy co roku w nim uczestniczą i liczba nauczycieli historii, którzy się angażują. W tym roku do prestiżowego konkursu „Mój Region – Moja Duma, Moje Miasto – Moja Duma” zgłosiło się ponad czterystu uczestników, z czego 229 zostało finalistami. To oni mają tak szeroką wiedzę o Nowym Sączu i regionie, że mogliby zagiąć niejednego historyka, nie mówiąc już o mieszkańcach Sądecczyzny i ościennych powiatów. Najlepsi laureaci, a było ich dziewięcioro oprócz tytułu laureata konkursu otrzymali jeszcze stypendia im. Braci Potoczków.


Dziękujemy za przesłanie błędu