Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 20 maja. Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny
23/05/2023 - 16:35

Egzamin ósmoklasisty 2023. Sądeccy uczniowie zaskoczeni „Balladyną” na teście z języka polskiego

Za nami pierwszy dzień egzaminu dla uczniów kończących w tym roku szkołę podstawową. Dla większości pytanych dziś pod Szkołą Podstawowa nr 2 w Nowym Sączu sporym kłopotem podczas testu z języka polskiego była analiza fragmentu „Balladyny” Juliusza Słowackiego.

Ponad pół miliona absolwentów szkół podstawowych przystąpiło dziś (23 maja) do egzaminu ósmoklasisty. Na początek uczniowie piszą test z języka polskiego, zaś w kolejne dni z matematyki i języka obcego. Egzamin potrwa do czwartku 25 maja.

Czytaj: Egzamin ósmoklasisty 2023. Nowy Sącz jest na to gotowy!

W Nowym Sączu po egzaminu przystąpiło ponad tysiąc uczniów. Jak oceniają pierwszy dzień zmagań?

- Słabo pamiętałem „Balladynę”, ale pytania do niej nie były aż tak trudne np. o zbrodnie bohaterki czy należało na podstawie dwóch rysunków opisać wydarzenia w utworze – mówi Mateusz Nieć ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowym Sączu, który jako pierwszy ze swojego rocznika wyszedł z egzaminacyjnej sali (na test przewidziano 120 minut). - Na początku bardzo się stresowałem, ale później już mniej. Na pewno ten egzamin jest ważny ze względu na punkty, które decydują o dostaniu się do szkoły średniej – dodaje.

- Myślę, że dobrze mi teraz poszło, a jutrzejszej matematyki nie obawiam się, bo miałem 70 procent z egzaminu próbnego – zaznacza Krzysztof Jawor z sądeckiej „Dwójki”.

Wyniki egzaminu ósmoklasisty znane będą 3 lipca.  

[email protected], fot. JB

Ósmoklasiści zaskoczeni „Balladyną” na egzaminie z języka polskiego
Za nami pierwszy dzień egzaminu pisemnego z języka polskiego dla uczniów kończących w tym roku szkołę podstawową. Dla większości pytanych dziś pod Szkołą Podstawowa nr 2 w Nowym Sączu sporym kłopotem była analiza fragmentu „Balladyny” Juliusza Słowackiego.


Dziękujemy za przesłanie błędu