Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 4 sierpnia. Imieniny: Dominiki, Dominika, Protazego
11/03/2020 - 14:30

W Nawojowej ze spokojem podchodzą do koronawirusa

Co dzieje się w gminie Nawojowa, po zamknięciu szkół i przedszkoli z powodu obecności w Polsce koronawirusa?

Na terenie gminy Nawojowa, Zespół Obsługi Edukacji ma pod opieką 6 szkół podstawowych wraz z oddziałami przedszkolnymi oraz jedno przedszkole. Natomiast, nad Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych, pieczę sprawuje starostwo powiatowe w Nowym Sączu.

- Przeszło tysiąc dzieci i ich rodziny, dotknęła decyzja o zamknięciu szkół i przedszkoli. W szkołach podstawowych obecnie uczy się około 780 dzieci, w oddziałach przedszkolnych przy każdej szkole podstawowej około 120, natomiast w przedszkolu 107 dzieci – mówi Marta Wiktor-Kozdroń, dyrektor zespołu obsługi edukacji w Nawojowej. - Działamy spokojnie, stosując się do wytycznych, zaprezentowanych przez ministerstwo – dodaje.

O podjęte kroki, zapytaliśmy również wójta gminy Nawojowa, Stanisława Kiełbasę. Co usłyszeliśmy?

- Wczoraj miało miejsce spotkanie z dyrektorami szkół, które zorganizowane zostało przez dyrekcję zespołu obsługi edukacji. Dzisiaj, rozmawialiśmy z sołtysami, przekazując im stosowne informacje, dotyczące środków zapobiegawczych przed koronawirusem.

Czytaj także: Rząd ogłosił: szkoły zamknięte, rodzice dostaną zasiłki za opiekę nad dziećmi
 

(Karol Trojan) [email protected], fot.: Iga Michalec, mat. filmowy: serwis Rzeczypospolitej PolskiejDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)