Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 13 czerwca. Imieniny: Antoniego, Gracji, Lucjana
22/04/2024 - 15:40

Adrian Grybel i Kacper Król to mistrzowski duet! Ci młodzi muzycy są skazani na sukces!

Duet akordeonowy Adrian Grybel i Kacper Król ex aequo z Krystianem Gizickim zajęli trzecie miejsce w konkursie muzycznym Sądeckie Młode Talenty. Zobaczcie ich finałowy występ nagrany podczas piątkowej gali.

Przypomnijmy Adrian Grybel, Kacper Król mają kolejno 17 i 16 lat i na co dzień są uczniami drugich klas Zespołu Szkół Samochodowych im Tadeusza Tańskiego w Nowym Sączu. Ich opiekunem artystycznym jest Mateusz Podolski. Młodzi instrumentaliści w trakcie konkursu muzycznego Sądeckie Młode Talenty zagrali w duecie utwór „La noyee" Yanna Tiersena. 

Poznajcie piątkę laureatów konkursu muzycznego Sądeckie Młode Talenty!

– Gramy na akordeonie od dziecka. To nasza zajawka, nasze hobby. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy uczestniczyć w Sądeckich Młodych Talentach - podkreślali tuż po ogłoszeniu wyników.

Nastolatkowie nie kryją, że muzyką są „nasiąknięci” od dzieciństwa – u jednego na akordeonie gra tata, dwaj bracia i siostra, u drugiego grał dziadek, u którego chłopak uczył się gry na początku. Obaj laureaci trzeciego miejsca nie kryli, że zdobyte w konkursie stypendium przeznaczą – jeden na zakup nowego akordeonu, drugi na naprawę tego, który mu został w spadku po wspomnianym dziadku. ([email protected] Fot.: ES) © Materiał chroniony prawem autorskimDziękujemy za przesłanie błędu