Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 21 maja. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora
21/04/2024 - 18:50

Emocje nie do opisania! Zobaczcie relację filmową z gali Sądeckie Młode Talenty [WIDEO]

Kolejna edycja konkursu muzycznego Sądeckie Młode Talenty za nami a my przedstawiamy Wam relację filmową z wielkiego finału i gali ogłoszenia wyników i wręczenia nagród. Kto w tym roku okazał się prawdziwym Sądeckim Diamentem Muzycznym? Kto zdobył stypendium im. Braci Potoczków? Jakie emocje towarzyszyły ogłoszeniu wyników? Zobaczcie sami.

Ewelina Boczarska: wielki głos, wielki sukces Sądeckich Młodych Talentów [WIDEO]

Przypomnijmy. Tegoroczna edycja tej wielkiej muzycznej rywalizacji była pierwszą po pandemicznej i postpandemicznej przerwie. Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Sądecka i Społeczno Kulturalne Towarzystwo Sądeczanin.

W przesłuchaniach wzięło udział 130 solistów, wokalistów i zespołów. Do wielkiego finału zakwalifikowali się Zespół AstroWaves, Zespół MadHouse, Duet akordeonowy - Adrian Grybel i Kacper Król, Lena Lelito, Maja Baran, Amelia Tarasek, Gabriela Guzik, Magdalena Biel, Ewelina Boczarska oraz Krystian Gizicki. Pięciu finalistów wskazali w swoim głosowaniu sms Czytelnicy portalu Sądeczanin.info, pięciu głosami jury w składzie: Marcin Królikiewicz - znany sądecki muzyk i dyrektor przedszkola muzycznego „Kraina Marzeń", Katarzyna Citak - wicedyrektor Szkoły Muzycznej I stopnia w Rożnowie oraz Mariola Pater - prezes stowarzyszenia wspierania dzieci i młodzieży „Wszyscy Razem” i gościnnie Wacław Cieślik czyli Kordian oraz Piotr Krzywdziński lider Kapeli Góralska Ciupaga. 

Zespół MadHouse zmierzył się z legendą i zajął drugie miejsce w konkursie Sądeckich Młodych Talentów

Zaznaczmy też, że łączna pula Stypendiów im. Braci Potoczków, którą rozdysponowało jury to kwota 5 000 zł. Jego werdykt przedstawił przewodniczący Marcina Królikiewicz. I tak okazało się, że trzecie miejsce ex aequo zajęli Duet akordeonowy - Adrian Grybel i Kacper Król oraz wokalista Krystian Gizicki. I duet i solista otrzymali stypendia po 500 zł. Drugie miejsce i stypendium w wysokości 1 000 zł przypadło w udziale zespołowi MadHouse. Z kolei pierwsze miejsce - też ex aequo zajęły Ewelina Boczarska i Magdalena Biel.

Zobaczcie w naszej relacji filmowej, jakie emocje towarzyszyły uczestnikom, jury i organizatorom podczas wielkiej gali finałowej. ([email protected] Fot.: archiwum TV Sądeczanin) ©Materiał chroniony prawem autorskimDziękujemy za przesłanie błędu