Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 22 maja. Imieniny: Emila, Neleny, Romy
20/04/2024 - 13:30

Krystian Gizicki w Sądeckich Młodych Talentach: Maryla Rodowicz byłaby z niego dumna!

Krystian Gizicki to już prawdziwy weteran konkursu muzycznego Sądeckie Młode Talenty, które jednak dopiero w tym roku doczekał się miejsca na podium zajmując w finale trzecie miejsce ex aequo z Duetem akordeonowym - Adrian Grybel i Kacper Król i wygrywając stypendium im. Braci Potoczków.

Zespół MadHouse zmierzył się z legendą i zajął drugie miejsce w konkursie Sądeckich Młodych Talentów

Zacznijmy od tego, że gdy Krystian Gizicki po raz pierwszy wystartował w konkursie muzycznym Sądeckie Młode Talenty miał zaledwie 7 lat! - W konkursie Sądeckie Młode Talenty występuję już trzeci czy czwarty raz i jest to dla mnie niewiarygodne przeżycie ponieważ co roku poziom się podwyższa a jury jest bardzo profesjonalne i jeśli coś nie wyszło w jednym roku, staram się to w następnym poprawić – mówił z przekonaniem w trakcie edycji w 2019 roku. Wtedy brawurowe wykonanie arii „Gdybym był bogaty” po raz pierwszy dało mu przepustkę do półfinału.

Potem konkurs był zawieszony z powodu pandemii i postpandemicznych realiów, ale gdy tylko ogłoszono, że w tym roku znów odbędzie się ta fantastyczna rywalizacja, Krystian z miejsca zgłosił swój udział.

Ale zanim powiemy, jaki był tego finał przypomnijmy. Krystian uczestniczył w bardzo wielu festiwalach zajmując na nich czołowe miejsca. Po zajęciu pierwszego miejsca na Międzynarodowym Festiwalu „Skowroneczek”  zapewnił sobie udział Międzynarodowym Festiwalu „Orfeusz” w Italii gdzie również wywalczył sobie pierwsze miejsce oraz nagrodę publiczności. W Nowym Targu na Międzynarodowym Festiwalu „Intershow”  zdobył trzecie miejsce. Na Międzynarodowym Festiwalu Kolęd w Będzinie – drugie miejsce a na festiwalu MAYFLOWER – wyróżnienie za piosenkę „Seasons In The Sun” .

Oprócz międzynarodowych były też festiwale ogólnopolskie np. w Radomiu „Rytm I Melodia” - piosenki M. Jeżowskiej, „Debiuty” w Krakowie oraz  „Kruszwicka Nuta” w Kruszwicy a Krystian już przygotowuje się do kolejnych występów. 

Poznajcie piątkę laureatów konkursu muzycznego Sądeckie Młode Talenty!

Czym jeszcze lubi się zajmować? – Hohoho, jest tego trochę. Lubię pływać, grać na bębnach i na pianinie, jeździć na rowerze i hulajnodze. Ale główną częścią mojego życia jest muzyka – odpowiada 11-latek, który na co dzień jest uczniem SP nr 18 w Nowym Sączu.

We wrześniu 2021 roku trzynastoletni już Krystian wystąpił w nowym telewizyjnym show „Szansa na Sukces” Eurowizja Junior. Było o co powalczyć, bo nagrodą dla zwycięzców poszczególnych odcinków jest występ w wielkim finale. Ten kto wygra, będzie reprezentował Polskę podczas koncertu Eurowizja Junior 2021 w Paryżu. Krystian Gizicki zaśpiewał wielki przebój lat siedemdziesiątych brytyjskiej grupy Brotherhood Of Man,  "Save your kisses for me". Ostatecznie pokonała go Marysia Stachera.

W tegorocznej edycji konkursu Sądeckie Młode Talenty chłopak zaprezentował przebój Maryli Rodowicz „Niech żyje bal” z tekstem Agnieszki Osieckiej. Aranżacja, którą wybrał od razu zelektryzowała jury, Krystian został zakwalifikowany do pófinału. W głosowaniu sms zebrał 41 głosów, do finału zakwalifikował się decyzją jury. A już podczas wczorajszej gali finałowej wywalczył wspomniane trzecie miejsce!

O jego drodze muzycznej, pasjach, bo Krystian znajduje też czas na inne niż muzyka, planach na przyszłość i spełnieniu konkursowych marzeń a przede wszystkim planach na przyszłość, rozmawialiśmy z laureatem zaraz po ogłoszeniu wyników. Zobaczcie, ile w jednym nastolatku może się pomieścić energii. ([email protected] Fot.: ES/archiwum TV Sądeczanin) © Materiał chroniony prawem autorskimDziękujemy za przesłanie błędu