Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 26 lutego. Imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława
22/11/2023 - 12:25

Zróbmy to razem! Już za kilka dni rusza wielka akcja Serce-Sercu

Już za kilka tygodni będziemy obchodzić święta Bożego Narodzenia. Niestety, nie dla wszystkich jest to radosny czas. Wśród nas są osoby chore, samotne, ubogie oraz takie, które los nie oszczędzał. Właśnie z myślą o takich osobach w tym roku po raz kolejny organizujemy akcję charytatywną Serce-Sercu.

- Pierwsza akcja zbiórki żywności pod nazwą Serce-Sercu została przeprowadzona w 1995 roku. Od tamtego czasu, przez kolejne 24 lata dzięki pozytywnemu nastawieniu i zaangażowaniu mieszkańców Sądecczyzny, mogliśmy przeprowadzać tę zbiórkę, za co serdecznie dziękujemy. Niestety, pandemia koronawirusa spowodowała, że musieliśmy zrobić kilkuletnią przerwę w jednej z filarowych działalności Fundacji Sądeckiej. Cieszymy się, że w tym roku, po kilku latach przerwy, znów wracamy. Bardzo dziękujemy szkołom i koordynatorom, którzy nam zaufali i pomimo przerwy chcą z nami dalej współpracować i zrobić coś dobrego dla mieszkańców Sądecczyzny – mówi Przemysław Bawołek, dyrektor biura Fundacji Sądeckiej.


- Dziękujemy również właścicielom sklepów zarówno tych osiedlowych, jak i dużych sieci handlowych za to, że przystąpili do akcji. A tych, którzy tego jeszcze nie zrobili serdecznie zapraszamy. Zachęcamy wszystkich mieszkańców Sądecczyzny do tego, aby podzielili się żywnością z najuboższymi osobami. Wszystkie zebrane produkty zostaną spakowane do paczek. Przekażemy je osobom ubogim, schorowanych i samotnym – dodaje.

W jaki sposób można włączyć się w naszą akcję? Wystarczy odwiedzić sklep, w którym będą nasi wolontariusze, zrobić zakupy i wrzucić choć kilka produktów do wózka. Najbardziej potrzebne są produkty długoterminowe takie jak np. mąka, cukier, makaron, herbata, ryż oraz słodycze dla dzieci. Nasi wolontariusze będą mieli identyfikatory i ulotki z charakterystycznymi dwoma czerwonymi sercami. Chętnie odpowiedzą na wasze pytania.

Podczas naszej ostatniej akcji, która odbyła się w 2019 roku, wspólnie pobiliśmy rekord. Zebraliśmy aż 25,3 tony żywności, a więc o prawie tonę więcej niż w 2018 roku. Z zebranych produktów zrobiliśmy 1650 paczek, które przekazaliśmy osobom chorym, samotnym oraz ubogim. W naszą akcję zaangażowało się aż 57 szkół, z których przez trzy tygodnie w 86 sklepach na terenie powiatu nowosądeckiego i gorlickiego żywność zbierało 1384 wolontariuszy. Naszą akcję wsparło również 16 wielkich firm. 

Jak będzie w tym roku? Ile ton żywności uzbieramy? Do ilu osób uda nam się dotrzeć?  Wszystko w waszych rękach. Akcję będzie wspierał i promował portal i miesięcznik „Sądeczanin”. Wkrótce podamy listę sklepów, w których spotkacie naszych wolontariuszy. ([email protected] Fot. RG)

Dziękujemy za przesłanie błędu