Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 stycznia. Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
24/05/2019 - 19:20

Konkurs Nowy Sącz Nowe Technologie to kuźnia najzdolniejszych młodych Sądeczan

Podczas dzisiejszej Gali Sądeckie Diamenty rozstrzygnięto również konkurs Nowy Sącz Nowe Technologie. Do finału zakwalifikowały się cztery ekipy, a ich niesamowite projekty przekroczyły oczekiwania jury. Dlaczego?

Organizatorem konkursu są Fundacja Sądecka, SKT Sądeczanin i Warsztaty Robotów – Nowoczesny Wymiar Edukacji. Jak informował w rozmowie z TV Sądeczanin Adam Michalik kierownik nowosądeckiego oddziału formy Warsztaty Robotów, który oceniał finałowe prace już po kwalifikacjach z udziałem ośmiu drużyn było wiadomo, że tegoroczny poziom konkursu jest wyjątkowo wysoki.
Dostały się do niego ekipy, które zaprezentowały dewastatora do niszczenia przeszkód, urządzenie do podwójnego uwierzytelnienia tożsamości, technologię, które pokrótce można opisać jako: przyjazny dom oraz bezprzewodowy, wieczny stymulator serca.

Zobacz też: Sądeckie Młode Talenty: jury miało wyjątkowo trudne zadanie [WIDEO]

Młodzi ludzie po raz kolejny udowodnili, że nowoczesna technologia i właściwie ukierunkowana innowacyjność może uczynić nasze życie łatwiejszym a przede wszystkim nowocześniejszym. W skład ekipy numer 1 wchodzili Konrad Groń, Wacław Kurnyta i Kacper Kowalczyk z Zespołu Szkół nr 4 w Nowym Sączu. Z tej samej szkoły byli członkowie ekipy nr 2 Mateusz Kachniarz oraz Przemysław Sromek. Kolejne dwie drużyny to uczniowie Zespołu Szkół Elektryczno Mechanicznych z Nowego Sącza. Ekipa nr 3 to Sebastian Łatka, Jakub Kosmydel oraz Michał Iwański a w skład ostatniego zespołu wchodzili Piotr Konopka i Mikołaj Maurer.

Zobacz też: „Sądecki Diament 2019”. Finał konkursów. Oglądaj relację LIVE

Nie można też zapomnieć o udziale ich opiekunów a jednocześnie nauczycieli: Pawła Piszczka, Nikodema Bulandy, Bartłomieja Leśniaka, Tomasza Owsianki oraz Anny Chronowskiej. Zaznaczmy, że dotychczas w konkursie uczestniczyło ponad 130 zdolnych i wyjątkowo utalentowanych osób.

Szczegóły w materiale filmowym. Kto zajął 1 miejsce? Tę informację przedstawimy w osobnym materiale.

ES e.stachura@sadeczanin.info Film: Krzysztof Stachura Fot.: ES

Konkurs Nowy Sącz - Nowe Technologie to kuźnia najzdolniejszych młodych Sądeczan
Fot.: ES


Dziękujemy za przesłanie błędu