Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 stycznia. Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
24/05/2019 - 20:00

Nowy Sącz Nowe Technologie: oni za chwilę będą zmieniać naszą rzeczywistość!

Zwycięzcami tegorocznej edycji konkursu Nowy Sącz Nowe Technologie organizowanego Społeczno-Kulturalne Towarzystwo Sądeczanin, Fundację Sądecką oraz Warsztaty Robotów jest drużyna Konrada Gronia z Zespołu Szkól nr 4 w Nowym Sączu. Uczniowie zrobili model bramy garażowej, która działa w oparciu o czujniki odległości i czujniki koloru

Pełny skład wszystkich ekip, które wzięły udział w finale konkursu Nowy Sącz Nowe Technologie, który odbyła się podczas dzisiejszej gali Sądeckich Diamentów oraz przygotowane przez nich projekty przedstawiliśmy w materiale: Konkurs Nowy Sącz Nowe Technologie to kuźnia najzdolniejszych młodych Sądeczan  

- Poziom konkursu jest bardzo wysoki. Ci, którzy znaleźli się w finale potrafili zrobić takie cuda jak rozrusznik serca czy robot, który potrafi składać ubrania.  Wygrała drużyna  Konrada Gronia z Zespołu Szkól nr 4 w Nowym Sączu w składzie Wacław Kurnyta i Kacper Kowalczyk. Uczniowie zrobili model bramy garażowej  na czujniki odległości i czujniki koloru – mówi podczas ogłaszania wyników konkursu Adam Michalik reprezentujący sądecki oddział Warsztaty Robotów Nowy Wymiar Edukacji.

Zobacz też: Sądeckie Młode Talenty: jury miało wyjątkowo trudne zadanie [WIDEO]  

Młodzi ludzie otrzymali w nagrodę czek na kwotę 1 tys. 500 zł ufundowany w ramach Stypendium Braci Potoczków.

II miejsce i czek opiewający na 1200 zł otrzymała ekipa: Mateusz Kachniarz i Przemysław Sromek z tej samej szkoły, zwycięzcy zeszłorocznej edycji konkursu. Tym samym to właśnie ZS nr 4 jako szkoła została wyróżniona dodatkowo nagrodą w wysokości również 1000 złotych.

III miejsce i czek o wartości 1000 zł przypadły w udziale drużynie w składzie Sebastian Łatka, Jakub Kosmydel oraz Michał Iwański z Zespołu Szkół Mechaniczno Elektrycznych.

W rozmowie, którą przeprowadziliśmy ze zwycięskim składem poznacie szczegóły projektu, który już niebawem może stać się prawdziwym hitem w branży produkcji bram. Dlaczego? Posłuchajcie sami.

ES e.stachura@sadeczanin.info Film: Krzysztof Stachura

Finał Nowy Sącz - Nowe Technologie
Finał Nowy Sącz - Nowe Technologie


Dziękujemy za przesłanie błędu