Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 6 lipca. Imieniny: Dominiki, Jaropełka, Łucji
13/04/2019 - 21:40

II Sądeckie Targi Ogrodnicze. Dlaczego warto tu przyjść? Zobaczcie sami

Park M (partner), Bank Łącki (partner), Spółdzielnia Ogrodnicza (partner), Nel Tech, RHSP, VIP, Instytut w Brzeznej, TiM Kominki, Ronic, Nadleśnictwo Stary Sącz, Owoc Łącki, Kocemba, BL System, Fontanny Ogrodowe, Winnica Piwnice Antoniego – to tylko krótki wycinek z listy wystawców II Sądeckich Targów Ogrodniczych.

Jaką znajdziecie tu ofertę? Najlepiej obrazuje to film, który załączyliśmy do publikacji, ale zawsze uważamy, że najlepszymi recenzentami są sami goście.

- Przyznam szczerze, że dziś przyszłam tu po wino. Wiem, że jest ten sam producent, który wystawiał się w zeszłym roku i chciałabym się u niego zaopatrzyć na święta i na kilka okazji rodzinnych, które mam w maju. Polecam – śmiała się jedna z zagadniętych przez nas osób.

Zobacz też: II Sądeckie Targi Ogrodnicze ściągnęły liderów naszego rynku

Pani Janina Warzecha, które wygrała tegoroczną, pierwszą edycję konkursu fotograficznego Sądeckie Ogrody też nie wyszła z pustymi rękami. Oprócz nagród z targów wychodziła z sadzonkami. – Zawsze staram się znajdować nietuzinkowe rośliny. Najlepszy efekt, szczególnie kolorystyczny, jest wtedy, gdy zasadzimy obok siebie minimum trzy sadzonki tego samego gatunku. Gdy obsadzam w swoim ogrodzie klomby wokół drzew, to sadzę nawet osiemdziesiąt, dziewięćdziesiąt sadzonek begonii. Wygląda to cudownie – podpowiadała z przekonaniem nasza rozmówczyni zastrzegając, że w zeszłym roku też sporą część nasadzeń robiła na bazie sadzonek zakupionych właśnie na II Sądeckich Targach Ogrodniczych i u partnera targów, czyli w Parku M.

Pani Elżbieta i Grzegorz, którzy mają działkę ogrodniczą na Falkowej zaopatrzyli się w sadzonki borówek – już wiedzą, że by owocowały, to trzeba ich kupić kilka, minimum dwie i najlepiej z różnych źródeł. Kupili również wino oraz ozdoby ogrodowe z drewnianą wielką pszczołą na czele.

Ogromny entuzjazm wśród najmłodszych wzbudza niespodzianka zorganizowana przez Park M, partnera targów – czyli balon, którym każdy – nieodpłatnie – może wznieść się na kilka metrów wzwyż. Pół żartem zaznaczymy, że rodzice i opiekunowie tez nie odmawiają sobie tej przyjemności pod pretekstem towarzyszenia milusińskim. Mama Krystiana Gizickiego, młodego wokalisty, finalisty konkursu Sądeckie Młode Talenty, który po występie na scenie z miejsca wyraził ochotę na lot balonem śmiała się, że syn jest zdecydowanie odważniejszy od niej i że chyba będzie musiał z atrakcji skorzystać sam albo w towarzystwie taty. Na czym stanęło? Nie wiemy, ale zapraszamy wszystkich do skorzystania z tej wyjątkowej atrakcji. Zawsze można nawzajem dodać sobie animuszu.

Zobacz też: II Sądeckie Targi Ogrodnicze: nagrody sypały się jak z rękawa [ZDJĘCIA]

Od kilku osób usłyszeliśmy wprost, że dziś robiły na targach rekonesans a jutro przyjdą już robić zakupy przy wsparciu zmotoryzowanej rodziny. – No takiej fontanny sama nie zabiorę do domu – śmiała się starsza pani w towarzystwie wnuka, który już w ubiegłym roku wyraził zdecydowaną chęć, by babcia w ogródku ustawiła właśnie taką atrakcję. Oczywistym jest już chyba dla Was, że te parę spotkaliśmy przy stoisku Fontanny Ogrodowe Delis, jednego z fundatorów głównej nagrody w konkursie fotograficznym Sądeckie Ogrody zorganizowanym przez Fundację Sądecką i portal Sądeczanin.info.

Zapraszamy Was na targi po raz kolejny, już jutro, czyli 14 kwietnia w godzinie od 9. do 17. na Starą Sandecję. O godzinie 12. Swój występ zapowiedziała nasza rodzima gwiazda disco polo, czyli Kordian. Czekają też nagrody w kolejnych konkursach.

Patronat Honorowy nad II Sądeckimi Targami Ogrodniczymi objęli marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski, prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel i starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

ES [email protected] Film: Krzysztof Stachura Fot.: IM

II Sądeckie Targi Ogrodnicze
II Sądeckie Targi Ogrodnicze


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)