Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
06/04/2020 - 13:55

To alarm. Maseczki, kombinezony dla sądeckiego pogotowia i krynickiego szpitala

Co by było ze służbą zdrowia w czasach tej koszmarnej epidemii, gdyby nie pospolite ruszenie. Zewsząd dochodzą informację, że ktoś na gwałt organizuje fundusze na zakup brakującego sprzętu medycznego. Tym razem z odsieczą ruszył zarząd powiatu nowosądeckiego, który przeznaczył ponad 37 tys. złotych na zakup kilku tysięcy sztuk maseczek, a także kombinezony i środki dezynfekujące dla sądeckiego pogotowia ratunkowego i szpitala w Krynicy.

- Zdajemy sobie sprawę z powagi sytuacji – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Będziemy reagować w miarę potrzeb naszych jednostek.

czytaj też Zamieniają na u nas hotele w izolatoria. Pierwsze już zaczyna działać

Zarząd powiatu przekazał również pieniądze na zakup maseczek dla osób przebywających w kwarantannie i tych, którzy się nimi opiekują. Kolejne 158 tys.  złotych zostało zabezpieczone na organizację miejsca kwarantanny i zapewnienie funkcjonowania obiektu.

czytaj też  Maseczki których nie ma, będą obowiązkowe. Dwie sądeckie firmy już je produkują

Dodatkowo, w porozumieniu ze starostą, wójt gminy Grybów Jacek Migacz przekazał 30 tysięcy złotych na zakup kombinezonów ochronnych dla pracowników Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego w ramach walki z koronawirusem. (olsz)


 Dziękujemy za przesłanie błędu