Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
27/03/2023 - 19:45

Ależ oni grali! Parafialna Orkiestra Dęta Marcinkowice muzyczną wisienką na torcie w Niskowej

Muzyczną furorę podczas XXVI walnego zgromadzenia członków Stowarzyszenia Kasa Wzajemnej Pomocy, które odbyło się w Domu Weselnym Casablanka w Niskowej zrobiła Parafialna Orkiestra Dęta Marcinkowice. Poprowadził ją młody, ambitny kapelmistrz Rafał Świderski.

Parafia Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach, pod patronatem której działa orkiestra, otacza zespół swoją opieką od początków jej działalności i dba ciągle o jej nieustanny rozwój.

Orkiestra z Marcinkowic cieszy się od lat zasłużoną renomą. Powstała w 1994 roku z inicjatywy muzyka ludowego Stanisława Gawlika. On był jej założycielem i pierwszym opiekunem.

Orkiestra ma już za sobą 29 lat funkcjonowania i nieustannie rozwija się. Jest to zasługa obecnego dyrygenta Rafała Świderskiego, który obecnie ją prowadzi, ale także zasługa wielu wspaniałych, oddanych orkiestrze ludzi, muzyków, którzy oddali dla niej sporą cząstkę życia.

O pięknej historii orkiestry piszemy – TUTAJ.

Uczestnicy, którzy przyjechali na doroczny zjazd Stowarzyszenia Kasa Wzajemnej Pomocy do Niskowej mogli nie tylko posłuchać przepięknych utworów, ale też dowiedzieć się o ich historii. Dzięki temu wytwarza się dodatkowo taka specyficzna więź między publicznością, a orkiestrą.

Dalszą część artykułu czytaj na następnej stronie - TUTAJDziękujemy za przesłanie błędu