Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
27/03/2023 - 18:30

Andrzej Czerwiński: jestem szczęśliwy, że należę do tak wyjątkowej społeczności

Andrzej Czerwiński, były poseł w latach 2001 – 2019 i prezydent Nowego Sącza w latach 1994 – 2001 należy do koła gminnego Kasa Wzajemnej Pomocy w Piątkowej. To po sąsiedzku z sądeckim osiedlem Falkowa, w którym mieszka od roku 2010.

Jak mówi Czerwiński, opłaca, oczywiście składki w swoim kole gminnym, ale z nieoprocentowanych pożyczek nie korzysta. Nie ma takiej potrzeby. Wspiera jednak tych, którzy takiego wsparcia potrzebują.

- Stowarzyszenie Kasa Wzajemnej Pomocy jest organizacją, która służy ludziom – mówił w Niskowej Andrzej Czerwiński. – Jestem dumny z tego, że należę do grupy, która zajmuje się czymś dobrym. Co nas łączy? Uważam, że – nas tutaj połączyła przedsiębiorczość.

Według byłego posła każdy przedsiębiorca doskonale wie, że źródłem finansowania aktywów są pasywa, między innymi kredyty.

- Jeśli człowiek w rodzinie potrzebuje zainwestować, być może w naukę, w dziecko, w remont dachu w domu, w kupno lodówki to wie, że jak kupi teraz za pożyczkę to może z tego szybko korzystać. A nie czekać, aż uskłada pieniędzy na taki wydatek.

[email protected], fot. IM, film: Dominik Wojda.Dziękujemy za przesłanie błędu