Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 24 maja. Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny
09/02/2024 - 17:05

Andrzej Szkaradek apeluje o wzięcie udziału w sobotnim Wiecu Wolnych Polaków [WIDEO]

Przed nami kolejna odsłona krajowych protestów z transparentami „Wolnych Polaków”. Do wzięcia udziału w nich zaprasza Andrzej Szkaradek - legenda Solidarności. Wielkie manifestacje w Nowym Sączu zapowiedziane przez ich organizatorów rozpoczną się w Rynku 10 lutego o godzinie 16.

W dniu 10 lutego o godzinie 16.00 środowiska same określające siebie jako niezależne i patriotyczne m.in. Kluby Gazety Polskiej, Klub Inteligencji Katolickiej, członkowie „Solidarności”, więźniowie polityczni stanu wojennego, biura poselskie Prawa i Sprawiedliwości organizują w rynku w Nowym Sączu wiec pod hasłem „Wolni Polacy w Niepodległej Polsce".

Do wzięcia udziału w wydarzeniu zachęca sam Andrzej Szkaradek - legenda sądeckiej Solidarności.

Czytaj też Tłumy na spotkaniu „wolnych Polaków” w Nowym Sączu. Do wyborczego boju zagrzewała ich Beata Szydło [ZDJĘCIA] [WIDEO] 

Organizatorzy zapowiedzieli protesty przeciwko łamaniu podstawowych zasad konstytucji i praworządności w mediach publicznych, prokuraturze i wymiarze sprawiedliwości. Będą również podnosić hasła „Dość zakłamania i antypisowskiego hejtu oraz upokarzania społeczeństwa przez rządzącą Koalicję Zemsty 13 Grudnia” - to możemy dość dokładnie wyczytać z oficjalnych broszur informacyjnych.

Środowiska organizujące wiec podnoszą apel /jak czytamy/:

„Niepokojące zapowiedzi i zastraszanie niezależnych instytucji, zapowiedzi przejęcia siłowego Trybunału Konstytucyjnego, Krajowej Rady Sądownictwa, Narodowego Banku Polskiego oraz ograniczenia praw Kościoła Katolickiego, wprowadzanie do szkół ideologii lewackich czy likwidacja CBA muszą budzić nasz niepokój i sprzeciw."

Spotkanie ma charakter otwarty. Organizatorzy zapraszają z flagami biało czerwonymi i transparentami.

Udział w proteście zapowiedzieli już posłowie Arkadiusz Mularczyk, Patryk Wicher czy Barbara Bartuś.

(P.B.)Dziękujemy za przesłanie błędu