Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 stycznia. Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
24/03/2019 - 22:05

Arkadiusza Mularczyka głos w debacie: jeszcze odbijemy turystów z Podhala

Debata o przyszłości regionu, jaką w sobotę zorganizowaliśmy w Łącku, przynosi kolejne opinie. Czego nam potrzeba, co jest niezbędne, by nasz region z Nowym Sączem na czele znalazł się na turystycznym i ekonomicznym topie Polski? Poseł PiS Arkadiusz Mularczyk uważa, że naszą markę muszą budować wszyscy i trzeba to robić na wielu płaszczyznach. Jakich?

- Tego nie zrobi jedna osoba czy dwie osoby. To musi być cały system naczyń połączonych oddziaływania na różnych szczeblach: politycznych, samorządowych, medialnych. Myślę, że nasz patriotyzm lokalny, bo on jest i jest bardzo zbieżny z tym, co się dzieje na Podhalu, jest tu pomocny – komentował poseł Arkadiusz Mularczyk jeszcze przed debatą „O przyszłości Nowego Sącza i Sądecczyzny” z udziałem Witolda Kozłowskiego, marszałka województwa małopolskiego, Ludomira Handzla, prezydenta Nowego Sącza i wójta Łącka Jana Dziedziny.

Zobacz też: Jakub Bulzak: stwórzmy zapotrzebowanie na Sądecczyznę!

Poseł Mularczyk przyznaje: prawdą jest, że górale, Podhale jest daleko dalej w budowaniu swojej marki, ale jest jednocześnie przekonany, że gdy powstanie połączenie kolejowe Podłęże-Piekiełko i droga Sądeczanka, to będzie prawdziwa rewolucja dla naszego regionu.

- Wtedy Sądecczyzna będzie mogła konkurować pełną gębą z Podhalem - twierdzi zdecydowanie polityk. - Podhale się już dusi. Podhale nie jest w stanie przyjąć tych wszystkich turystów. To jest szansa dla nas - zaznacza.

Zobacz też: Czy tych dwóch polityków może coś łączyć? Tak i to nierozerwalnie

Zapraszamy do obejrzenia całej naszej rozmowy.

Debata pt. „O przyszłości Nowego Sącza i Sądecczyzny" odbyła się 23 marca jako część Spotkania Góralsko-Lachowskiego w Łącku a jej organizatorami byli Związek Podhalan Oddział w Łącku, Wójt Gminy Łącko Jan Dziedzina i Społeczno-Kulturalne Towarzystwo „Sądeczanin”. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje portal Sądeczanin.info.

ES e.stachura@sadeczanin.info Film: Krzysztof StachuraDziękujemy za przesłanie błędu