Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 24 maja. Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny
19/12/2023 - 15:40

Auto za autem i końca nie widać! Co za korek w Nowym Sączu [WIDEO] [ZDJĘCIA]

Budowa ronda na skrzyżowaniu ulicy Nawojowskiej z Alejami Piłsudskiego miała rozwiązać tutaj problem odwiecznych korków. Poprawa jednak nie nastąpiła, a momentami jest wręcz jeszcze gorzej. W godzinach szczytu korek jest gigantyczny. Bardzo dobrze widać to na nagraniu:

Korek w Nowym Sączu

Korki na ulicach Nowego Sącza to ostatnimi czasy widok powszechny. Przypomnijmy, że bardzo duży wpływ ma na nie modernizacja linii kolejowej. Zamkniętych jest kilka ulic w mieście m.in. Mickiewicza, Asnyka czy Starowiejska. Mieszkańcy muszą się kierować na objazdy.

Są jednak też miejsca, które korkowały się dużo wcześniej. Sznur samochodów był niemal od zawsze widoczny w godzinach szczytu przy skrzyżowaniu ulicy Nawojowskiej z Piłsudskiego. Rozwiązaniem problemu miała być budowa ronda.

Sznur samochodów na ulicy Nawojowskiej w Nowym Sączu

Niestety, sytuacja się nie poprawiła, a bywa, że jest jeszcze gorzej. Po godzinie 15 samochody stoją na ul. Nawojowskiej w zatorze sięgającym stacji Lotos (niekiedy ciągnie się jeszcze dalej). Korkują się wówczas także ulice dojazdowe, jak Grunwaldzka czy Graniczna.

Jadący w stronę Krynicy nie mają swojego pasa (który wcześniej, przed erą ronda, tutaj był). Pozostaje im zatem uzbroić się w cierpliwość. Z bypassów mogą korzystać jedynie jadący Alejami Piłsudskiego.

Kierowcy najpierw byli więc skazani na ogromne korki podczas budowy ronda, teraz podobnie sytuacja wygląda już po jej ukończeniu. Podróżowanie ulicą Nawojowską w godzinach szczytu nie należy do najprostszych. Wszystko zobaczycie w materiale filmowym. ([email protected], fot.: Rafał Gajewski, wideo: Rafał Gajewski)

Korek na ulicy Nawojowskiej w Nowym Sączu
Budowa ronda na skrzyżowaniu ulicy Nawojowskiej z Alejami Piłsudskiego miała rozwiązać tutaj problem odwiecznych korków. Poprawa jednak nie nastąpiła, a momentami jest wręcz jeszcze gorzej.


Dziękujemy za przesłanie błędu