Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 14 czerwca. Imieniny: Bazylego, Elizy, Justyny
11/05/2024 - 18:30

Beata Szydło na Sądecczyźnie. Była premier apeluje do mieszkańców regionu [ZDJĘCIA][WIDEO]

Zbliżają się wybory do Parlamentu Europejskiego. Liderką listy Prawa i Sprawiedliwości w naszym okręgu jest Beata Szydło. W sobotę gościła w Krużlowej Niżnej. Podczas spotkania z mieszkańcami zachęcała, aby pójść do głosowania.

Beata Szydło w Krużlowej Niżnej

Sobota to wyjątkowy dzień dla wszystkich osób związanych ze stowarzyszeniem Kasy Wzajemnej Pomocy. W Grybowie odbywał się walny zjazd. Była to okazja do podsumowań i nakreślenia planów na kolejne lata. W wydarzeniu wzięła udział m.in. europoseł i kandydatka do Parlamentu Europejskiego - Beata Szydło.

Była premier w sobotę obecna była również w Krużlowej Niżnej (gmina Grybów), gdzie spotkała się z mieszkańcami. Wszystko odbywało się w nowej bibliotece gminnej. Powitał ją tutaj Marcin Bednarz - prezes Stowarzyszenia Sołtysów Ziemi Sądeckiej, który oprowadził europoseł po całym budynku.

Na spotkaniu pojawili się również sołtysi z okolicznych miejscowości czy radni gminy Grybów. Obecny był też Jerzy Bochyński - wiceprezes Fundacji Sądeckiej.

- Zbliżają się wybory do europarlamentu więc wiadomo, że trzeba rozmawiać o tym, co się dzieje i co się może wydarzyć w najbliższym czasie. Ja przez ostatnie pięć lat nabrałem takiego przeświadczenia, z czego państwo zapewne również zdają sobie sprawę, że teraz tak dużo spraw dotyczących naszego codziennego życia dzieje się w Brukseli, że trzeba iść głosować - rozpoczęła Beata Szydło.

Beata Szydło o Unii Europejskiej

Była premiera mówiła w jaki sposób ustawodawstwo tworzone w Brukseli wpływa na każdego Polaka. Jako przykład podała chociażby forsowaną przez Unię Europejską kwestię wymiany pieców gazowych czy też Zielony Ład

- Dlatego te wybory są tak ważne. W naszych regionach, gdzie ludzie myślą jeszcze rozsądniej i pragmatycznie musimy do nich pójść. Jeśli ruszą duże miasta, to będzie tak, jak 15 października, a więc duża frekwencja i wygrana grup liberalno-lewicowych, które w Parlamencie Europejskim popierają te rozwiązania - stwierdziła była premier.

- Nie dajcie sobie państwo wmówić, że jeśli ktoś krytykuję Unię Europejską, to chce z niej wyprowadzić Polskę. To jest bzdura i kłamstwo. Budują tę narrację ci, którzy nie chcą dostrzegać błędów. UE też je popełnia. Najlepszym dowodem jest Zielony Ład. Strajki rolników odbywają się przecież w całej Europie - dodawała.

Beata Szydło mówiła również o wyborczych szansach Prawa i Sprawiedliwości czy perspektywach zmiany układu sił w Europie. Odpowiadała także na pytania słuchaczy, dotyczący m.in. paktu migracyjnego czy korzyści finansowych wynikających z bycia członkiem Unii Europejskiej.

Wystąpienie Beaty Szydło znajduje się w materiale filmowym. ([email protected], wideo: Mateusz Pogwizd, fot.: Mateusz Pogwizd)

Spotkanie Beaty Szydło w Krużlowej Niżnej
Zbliżają się wybory do Parlamentu Europejskiego. Liderką listy Prawa i Sprawiedliwości w naszym okręgu jest Beata Szydło. W sobotę gościła w Krużlowej Niżnej.


Dziękujemy za przesłanie błędu