Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 22 czerwca. Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza
22/11/2022 - 09:00

Będą głosować podwyżki podatków. Sesja LIVE w Rytrze

Jakie są najważniejsze punkty dzisiejszej sesji w gminie Rytro? Ustalenie wymiaru nowych stawek podatków od nieruchomości i środków transportowych, które będą obowiązywać w 2023 roku.

Zobacz też: Rytro: kto odpowiada za odśnieżenie Waszej drogi? Mamy numery telefonów

Wśród projektów uchwał są również te dotyczące zmian w budżecie gminy na rok 2022, ale jak podkreśla wójt Jan Kotarba: - Wszystkie te zmiany wynikają z bieżącego funkcjonowania gminy. To drobne przesunięcia porządkowe.

Radni mają też „klepnąć” zgodę na zakup działki, która była niezbędna do realizacji projektu EuroVelo. – Wcześniej była uchwała intencyjna, teraz dopinamy temat, bo jesteśmy już po obmiarach i wycenie – zaznacza wójt.

O zaproponowanych stawkach podatku od nieruchomości pisaliśmy szczegółowo w artykule Rytro: podatki od nieruchomości pójdą w górę. Zobacz propozycje stawek

Jak Kotarba podkreśla – podwyżka uwzględnia jedynie wskaźnik stopy inflacji. A jak będzie z podatkami od środków transportowych? W końcu obejmą one wszystkie firmy, wszystkich przedsiębiorców, którzy mają zarejestrowaną działalność na terenie gminy Rytro. O tym już po sesji. By obejrzeć transmisję - kliknij w zdjęcie powyżej.  ([email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu