Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 stycznia. Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
12/10/2020 - 16:20

Budowa tymczasowej przeprawy na Kamienicy ruszyła. Wojsko składa elementy!

Żołnierze z 3 Batalionu Inżynieryjnego w Nisku budują już tymczasową przeprawę na Kamienicy w Nowym Sączu. Nowy most ma być gotowy, jak zapewnił prezydent miasta w ciągu miesiąca. Byliśmy na miejscu i trzeba przyznać, że prace idą pełną parą.

Pierwsze elementy tymczasowego mostu żołnierze przywieźli do Nowego Sącza w piątek. Nowa przeprawa jest budowana nieopodal starego, uszkodzonego mostu.

Zobacz też Wojsko jest, części też. Budowa mostu na Kamienicy ruszy z kopyta?

Deszczowa pogoda nie jest żadną przeszkodą w montażu poszczególnych elementów. Mimo deszczu prace wykonywane przez żołnierzy z 3 Batalionu Inżynieryjnego w Nisku błyskawicznie postępują.

Pozostałe elementy mają dotrzeć do Nowego Sącza, jak zapewnił prezydent miasta Ludomir Handzel, w tym tygodniu. Tymczasowa przeprawa zostanie zamontowana na nowych przyczółkach i podporach przygotowanych przez miasto.

- Mam nadzieję, że najpóźniej w ciągu miesiąca ten most zostanie uruchomiony – mówił w piątek prezydent Ludomir Handzel. – Jeśli pogoda dopisze może uda się ten termin skrócić. Wtedy przełom października i listopada będzie realnym terminem, by uruchomić ten most dla mieszkańców Nowego Sącza, ale także dla mieszkańców gmin Kamionka Wielka i Grybów.

Zobacz też: Niech to wybrzmi: „wojskowy” most tymczasowy będzie też dla ciężarówek?

Sądeczanie i mieszkańcy tych dwóch podsądeckich gmin: Kamionki Wielkiej i Grybowa, którzy korzystali ze starego mostu muszą się jeszcze troszeczkę uzbroić w cierpliwość.  

Jutro więcej informacji.

(i.michalec@sadeczanin.info Fot. i Film R.Gajewski)

Budowa tymczasowej przeprawy przy ul. Kamienne ruszyła. Wojsko składa elementy!
Żołnierze z 3 Batalionu Inżynieryjnego w Nisku budują już tymczasową przeprawę przez rzekę Kamienica na ul. Kamiennej w Nowym Sączu. Nowy most ma być gotowy, jak zapewnił prezydent miasta w ciągu miesiąca.


Dziękujemy za przesłanie błędu