Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 4 sierpnia. Imieniny: Dominiki, Dominika, Protazego
23/06/2020 - 13:25

Chełmiec: wójt znów wywinie się od krytyki? Sesja LIVE

Choć gmina Chełmiec raz po raz wstrząsana jest kolejnymi skandalami związanymi z funkcjonowaniem Urzędu Gminy a miejscowi nieustannie mają powód do narzekania: a bo to nie ma autobusów, ciągle gdzieś brakuje wody w kranach, niedawno wyremontowane ulice zamieniają się po deszczu w baseny, radni zazwyczaj nie mają odwagi przełożyć tych nastrojów na swoje głosowanie w sprawie absolutorium dla wójta. Jak będzie dzisiaj?

Dzisiaj w Chełmcu bardzo ważna sesja – radni i mieszkańcy drugi rok z rzędu pochylą się nad raportem o stanie gminy Chełmiec a potem rajcy zadecydują, czy wójt dostanie absolutorium czy nie.

I tu rzecz jest bardzo ciekawa. W prywatnych rozmowach radni, nawet ci ze stronnictwa wójta, z wójtem bezpośrednio związani, w ślad za kolejnymi skandalami – odcięta droga do osiedla Łazy w Marcinkowicach, zwolnienie dyscyplinarne radnego, który miał odwagę wygarnąć wójtowi publicznie, co myśli o jego poczynaniach a pracował w KSS Klęczany, katastrofa ekologiczna w Biczycach, gdzie cały czas trwa śledztwo – mówią: tak się nie godzi, to już przesada, wójt tak nie ma prawa robić itp. Ba – radni deklarują pełną solidarność z narzekającymi na braki w gminie mieszkańcami. A ostatecznie, już w takcie głosowania w sprawie absolutorium, opada z nich bojowy kurz i głosują: za.

Zobacz też: Chełmiec: ulica Batalionów Chłopskich znów pod wodą. Kto tak spartolił robotę?

Jak będzie tym razem? Na pewno usłyszymy radnych, w tym Jana Mroza i Stanisława Kuzaka, którym miejscowi żyć nie dają, bo remontowana ledwo rok temu ulica Batalionów Chłopskich przy każdym większym deszczu zamienia się w basen. Na pewno też wójt usłyszy swoje w sprawie boiska w Librantowej, które podczas ulew zmieniło się w grzęzawisko. Takich uwag pewnie będzie więcej, ale co z nich ostatecznie wyniknie? Jak wójta ocenią sami mieszkańcy? Zapraszamy do obejrzenia transmisji z sesji.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)