Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
20/11/2020 - 16:00

Ciemne chmury nad Nowym Sączem. Czy będzie z tego śnieg na weekend?

Wedle zapowiedzi synoptyków już w połowie tygodnia miało przyjść ochłodzenie, ale listopadowe ciepło dobrze się trzymało w Nowym Sączu. Dziś temperatura zjechała w dół, niebo zasnuły ciemne chmury. Czyżby to preludium do opadów śniegu? Może doczekamy się takiej zimy jak dwa lata, kiedy ogłosiliśmy konkurs mna najwuększego bałwana Sądecczyzny?

Po ciepłych dniach ledwie 4 stopnie pookazują dziś termometry w Nowym Sączu. Szare chmury wyglądają tak, jakby miał sypnął z nich śnieg.  Koło południa nawet poleciała z nieba przez kilka minut śnieżna krupa i na tym się skończyło.

Czytaj też Kiedy spadnie śnieg w Nowym Sączu? Amerykanie już to wiedzą

Biały puch jest już za to u naszych sąsiadów za miedzą, na Podhalu.  Jak donosi IMGW pokrywa śnieżna na Kasprowym Wierchu wynosi 12 centymetrów i jest minus osiem stopni.  

 

Bardzo zimna będzie noc z piątku na sobotę, która przyniesie kilkustopniowe przymrozki, miejscami z lokalnymi oblodzeniami oraz marznącą wilgocią.

Co z aurą na sobotę? Szykuje się zimny poranek. Termometry pokażą minus dwa stopnie.  Temperatura będzie na plusie dopiero koło dziesiątej. W południe osiągnie ledwo cztery stopnie.  Ponieważ To będzie słoneczny bezwietrzny dzień, musimy być gotowi na atak smogu.

czytaj też Jak zabija nas piękna pogoda w Nowym Sączu  

Z soboty na niedzielę przymrozi do minus trzech stopni.  Ale w ciągu dnia będzie cieplej niż w sobotę, plus siedem stopni. To będzie kolejny, słoneczny dzień ze słabym wiatrem, który  powieje z prędkością jedenaście kilometrów na godzinę. (jagienka.michalik@sadeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu