Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 22 maja. Imieniny: Emila, Neleny, Romy
12/04/2024 - 15:25

Ciężki sprzęt na Barbackiego w Nowym Sączu. Ulica się zmienia [ZDJĘCIA] [WIDEO]

Samochody budowlane, zerwany asfalt, objazdy… Trwa remont ulicy Barbackiego w Nowym Sączu. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnienia. Spójrzcie, jak sytuacja wygląda obecnie:

Remonty i korki w Nowym Sączu

Wielkie korki niemal ze wszystkich stron. Przejechać przez Nowy Sącz, zwłaszcza w godzinach szczytu, nie jest łatwo. Jednym z powodów jest oczywiście modernizacja linii kolejowej. To właśnie dlatego kilka ulic jest zamkniętych. 

Wpływ na drogowe zatory mają jednak również remonty ulic. Od wielu miesięcy trwa już chociażby na ul. Jana Pawła II. Niedawno rozpoczął się jednak także na Barbackiego. Cześć drogi (do skrzyżowania z ulicą Konstanty) jest zamknięta.

Trwają prace na ulicy Barbackiego w Nowym Sączu

Intensywne prace rozpoczęły się po Świętach Wielkanocnych. Obecnie na ulicy widzimy pojazdy budowlane. Zerwany został również asfalt. Wjazd od strony ul. Radzieckiej nie jest możliwy.

Zakres prac obejmuje wymianę nawierzchni jezdni wraz z podbudową, budowę chodnika  o szerokości 2 metrów, ścieżki pieszo-rowerowej, zatok postojowych i zjazdów czy też montaż nowego oświetlenia.

Równoległe prace prowadzi Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej. Na osiedlu Wólki będzie kładziona sieć ciepłownicza, co oznacza, że mieszkańcy będą mogli korzystać z ciepła dostarczanego przez MPEC, a nie przez osiedlową kotłownię gazową. ([email protected], fot.: Rafał Gajewski, wideo: Rafał Gajewski)

Remont ulicy Barbackiego w Nowym Sączu
Samochody budowlane, zerwany asfalt, objazdy… Trwa remont ulicy Barbackiego w Nowym Sączu.


Dziękujemy za przesłanie błędu