Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 15 sierpnia. Imieniny: Marii, napoleona, Stelii
09/03/2018 - 13:35

Co o aktywności powiatu limanowskiego mówi Urszula Nowogórska? [wideo]

We wtorek, 6 marca, odbyła się XXVI Sesja Rady Powiatu Limanowskiego. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło Przewodniczącej Sejmiku Wojewódzkiego Urszuli Nowogórskiej.

Przewodnicząca Sejmiku Wojewódzkiego podczas swojego wystąpienia przedstawiła możliwości uzyskania dofinansowań z Urzędu Marszałkowskiego na rok 2018.

Zobacz też: Laskowa: o krok od tragedii. Samochód wpadł do potoku. Jedna osoba w szpitalu [Zdjęcie]

Wśród programów skierowanych do samorządów Urszula Nowogórska wymieniła dotacje z programu Bezpieczna Małopolska skierowane do OSP - na zakup sprzętu, odzieży, a także po raz pierwszy na dofinansowanie zakupu używanego samochodu pożarniczego. W najbliższym czasie mają zostać również rozstrzygnięte wnioski dotyczące rewitalizacji gmin.

Wśród programów, które już się zakończyły, gminy z powiatu limanowskiego skorzystały z pieniędzy przeznaczonych na zabytki, a także na remonty boisk przyszkolnych. Również z Urzędu Marszałkowskiego został dofinansowany oddział geriatryczny szpitala w Limanowej jak i ośrodek zdrowia w Dobrej, który otrzymał pieniądze na doposażenie w sprzęt medyczny.

Zobacz też: Tymbark: Umowa na długo wyczekiwaną inwestycję podpisana. Kiedy ruszą prace?

Co o aktywności powiatu mówiła Urszula Nowogórska?

[email protected]Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)