Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 30 lipca. Imieniny: Julity, Ludmiły, Zdobysława
27/10/2020 - 20:35

Coraz więcej chorych na Sądecczyźnie. Są ogniska i rozproszone zakażenia

W Nowym Sączu i powiecie nowosądeckim, podobnie, jak w całej Małopolsce jest diagnozowanych coraz więcej nowych zakażonych. W ciągu ostatniej doby o chorobie dowiedziało się 146 mieszkańców Sądecczyzny. – Sytuacja epidemiologiczna w naszym powiecie jest rozwojowa – mówi Mateusz Wójcik, powiatowy inspektor sanitarny w Nowym Sączu.

Niestety szef sądeckiego Sanepidu potwierdza, że zarówno w Nowym Sączu, jak i w powiecie koronawirus jest diagnozowany u coraz większej liczby mieszkańców naszego regionu.

Jaką mamy sytuację koronawirusową w Nowym Sączu i podsądeckich gminach?

Czytaj także: Nowy Sącz: na terenie szpitala stanęło mobilne laboratorium analityczne

- Obecnie występują zarówno ogniska zakażenia koronawirusem, jak i przypadki rozproszone – mówi powiatowy inspektor sanitarny w Nowym Sączu. – Teraz jest znacznie więcej przypadków rozproszonych. Jest też sporo ognisk domowych. Osoby, u których potwierdzono zakażenie decydują się na odbycie izolacji w domu. Dlatego też dochodzi do zakażeń pomiędzy domownikami.

Jak już pisaliśmy na terenie sądeckiego szpitala w tym tygodniu ma zacząć funkcjonować nowoczesne laboratorium mobilne, w którym będą badane próbki w kierunku SARS Cov-2 pobrane od pacjentów. W ciągu doby w tym laboratorium można będzie przebadać nawet do tysiąca próbek.

- Dzięki takiemu mobilnemu punktowi skróci się czas oczekiwania na wynik badania – dodaje szef sądeckiego Sanepidu.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błęduMiesięcznik Sądeczanin sierpień 2021