Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 27 stycznia. Imieniny: Anieli, Juliana, Przemysława
11/03/2020 - 12:10

Cudowne herbatki, które leczą koronawirusa. Policja ostrzega przed oszustami

Dla niektórych osób epidemia koronawirusa jest doskonałą okazją do zarobienia dużych pieniędzy. Na różnych stronach internetowych oferują przeróżne środki, które mają rzekomo cudowne właściwości zwalczające wirusa. Nie dajmy się oszukać i o każdym przypadku informujmy policję.

W Polsce odnotowano do tej pory dwadzieścia pięć przypadków zachorowań na koronawirusa. Niektórzy postanowili zrobić na tym dobry biznes. Policjanci w ostatnim czasie otrzymali sygnały o przypadkach oszustw z tym związanych.

W sieci pojawiły się oferty sprzedaży środków między innymi amuletów czy cudownych herbatek, które mają rzekomo uchronić przed zachorowaniem na koronawirusa czy też w przypadku zarażenia spowodować cudowne ozdrowienie.

Niektórzy oszuści wykorzystują sytuację i podszywają się pod służby sanitarne i ministerstwo zdrowia oraz inne instytucje i organizacje, które walczą z rozprzestrzenieniem się i szerzeniem koronawirusa. Policjanci ostrzegają przed tego typu oszustami.

- Nie dajmy się zwieść, nie kupujmy cudownych środków mających nas rzekomo uchronić przed zachorowaniem na koronawirusa czy nagle uzdrowić. Nie wpuszczajmy też takich osób do swoich domów i o każdym tego typu przypadku informujmy policję – apeluje asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak, rzecznik prasowy sądeckiej policji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

RG r.gajewski@sadeczanin.info, fot. IlustracyjnaDziękujemy za przesłanie błędu