Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 19 września. Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda
30/06/2020 - 10:50

Czy Jacek Lelek jest dobrym gospodarzem? Sesja absolutoryjna w Starym Sączu

Dziś wyjątkowo ważna sesja w gminie Stary Sącz. Radni ocenią kondycję samorządu w 2019 roku pod kierownictwem burmistrza Jacka Lelka. Czy po raz kolejny Lelek otrzyma od rady votum zaufania? Ale na tym nie koniec. Zapadną bowiem decyzje o przyznaniu kolejnych Odznak Honorowych Starego Sącza. Gmina chce też wprowadzić regulamin dwóch cmentarzy komunalnych.

Tak jak wspomnieliśmy – najważniejszym punktem dzisiejszej sesji będzie debata nad raportem o stanie gminy za rok 2019, która – obok prezentacji opinii Regionalnej Izby Rachunkowej w sprawie realizacji zeszłorocznego budżetu – stanowi podstawę do głosowania w sprawie absolutorium.

Zobacz też: Wyniki wyborów prezydenckich 2020: Stary Sącz

Rajcy ukłonią się również przed najbardziej zasłużonymi dla Starego Sącza mieszkańcami – społecznikami, animatorami kultury itp. – i zagłosują w sprawie przyznania kilku Odznak Honorowych Starego Sącza i Medalu Honorowego dla Towarzystwa Miłośników Starego Sącza. O uhonorowanych i ich zasługach napiszemy w osobnej publikacji.

Punktem, który na pewno zainteresuje mieszkańców, jest zmiana w regulaminu w sprawie funkcjonowania cmentarzy komunalnych przy ul. Nowej i Sobieskiego. Chodzi tu przede wszystkim o kwestie związane z pobieraniem opłat i ustalenie maksymalnego okresu, co do którego owe opłaty będą dotyczyć.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe