Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 21 lutego. Imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta
20/02/2019 - 15:05

Czy uda się wybudować obwodnicę Chełmca? Brakuje ponad 20 mln zł [WIDEO]

Dwie firmy wzięły udział w przetargu i są zainteresowane budową obwodnicy Chełmca. Niestety ich propozycje przekraczają niemal dwukrotnie zabezpieczoną w budżecie kwotę.

W siedzibie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie zostały złożone dwie oferty do ogłoszonego pod koniec 2018 roku przetargu na projekt i budowę obwodnicy Nowego Sącza i Chełmca. Droga o długości 1,4 km miałaby spiąć dwie obwodnice – północną  i zachodnią. Czy uda się zrealizować tę inwestycję? Niestety pojawiły się problemy.

- Środki, które zostały zabezpieczone w budżecie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w kwocie 32, 6 mln zł są niewystarczające, ponieważ dwie firmy, które wystartowały w przetargu zaproponowały niemal dwukrotnie wyższą kwotę – poinformował Arkadiusz Mularczyk podczas konferencji prasowej zorganizowanej w biurze poselskim.

Zobacz też Nowy Sącz: Łącznik zepnie dwie obwodnice. Dwa konsorcja chcą go budować

Oferty na budowę obwodnicy złożyły dwie firmy. Firma Strabag zadeklarowała, że wykona inwestycję za prawie 55,2 mln zł. Natomiast oferta drugiej firmy – LIMDROG i IMB Podbeskidzie opiewa na 56,8 mln zł. Propozycje obu firm przekraczają niemal dwukrotnie zabezpieczoną w budżecie kwotę. Wykonawcy zadeklarowali, że na realizację zadania potrzebują 26 miesięcy.

Wykonawca, który zostanie ostatecznie wyłoniony i który będzie realizował to przedsięwzięcie będzie musiał w ramach tego zadania, uwzględnić towarzyszące inwestycje. Chociażby budowę albo przebudowę innych dróg, budowę obiektów inżynierskich, rozbudowę ronda na połączeniu DK28 z drogą powiatową nr 25219 w ciągu ulicy Marcinkowickiej, budowę dojazdów i całej niezbędnej infrastruktury dla pieszych.

RG [email protected] Film RG, mapa - GDDKiA w KrakowieDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020