Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 6 grudnia. Imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja
20/10/2021 - 15:25

Czytelnik alarmuje: wandale zniszczyli park dla dzieci przy Nadbrzeżnej [WIDEO]

Z naszą redakcją skontaktował się zaniepokojony czytelnik informując o zniszczeniach w Małopolskim Parku Rekreacji Przestrzennej przy ul. Nadbrzeżnej. Jak się okazało, jego otoczenie rzeczywiście zostało naruszone. Dyrektor MOSiRU Marcin Rojna informuje, że do takich sytuacji dochodzi niestety bardzo często.

Place zabaw, siłownie pod chmurkę i innego rodzaju miejsca rozrywki na świeżym powietrzu służą wszystkim mieszkańcom naszego miasta. Sądeczanie korzystają z nich bardzo chętnie. Mimo tego, są bardzo często niszczone przez wandali…

O kolejnej tego typu sytuacji poinformował nas czytelnik. Jak przekazał, ofiarą agresji padł Małopolskiego Parku Rekreacji Przestrzennej przy ulicy Nadbrzeżnej. Zniszczona miała być furtka, ogrodzenie i otoczenie placu. Aby to sprawdzić udaliśmy się na miejsce.

Uszkodzenia co prawda nie były bardzo duże, ale dało się je zauważyć. Furtki już nie było. Być może została przetransportowana do naprawy. Widać było natomiast zniekształcone zawiasy i wyrwaną skrzynię z przewodami prądowymi.

O sprawę zapytaliśmy dyrektora MOSiRU Marcina Rojnę. Jak się okazuje, do takich sytuacji dochodzi niestety bardzo często. – Na zarządzanych przez nas obiektach do aktów wandalizmu dochodzi cały czas. Na bieżąco to naprawiamy, zaraz po tym gdy coś takiego odkryjemy – mówi.

Miejmy nadzieję, że takich sytuacji będzie coraz mniej. Ich ilość to niestety duży problem… (m.pogwizd@sadeczanin.info, fot.: Mateusz Pogwizd, wideo: Mateusz Pogwizd)Dziękujemy za przesłanie błędu