Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 6 lipca. Imieniny: Dominiki, Jaropełka, Łucji
25/08/2019 - 22:15

Dożynki w Korzennej: bez rolników, jak bez pszczół – zginiemy marnie! [WIDEO]

Dziś, 25 sierpnia w Korzennej, w gminie rolnictwem stojącej odbyło się wielkie święto – Gminne Dożynki. W czasach kiedy rolnicze PKB spada, tu nikt nie ma wątpliwości, że bez rolników, jak bez pszczół – zginiemy marnie.

Zobacz też: Korzenna: jadą wozy malowane! Bez nich dożynek nie ma! [ZDJĘCIA/WIDEO]

Wójt Leszek Skowron, który przywrócił w gminie tradycję dożynkową nie ukrywa – mieszkańcy gminy Korzenna utrzymują się przede wszystkim z rolnictwa i dlatego obowiązkiem gminy jest rolników wspomagać i dawać im dowody, że samorząd szanuje ich pracę i zawsze będzie ich wspomagać. Wczoraj wyrazem tego było oddanie im do użytku Inkubatora Przetwórstwa Lokalnego – a to tylko jedna z wielu inwestycji im dedykowanych – dziś właśnie dożynki - czas by podziękować za ciężką, a nie zawsze opłacalną pracę bez dni wolnych i urlopów, za determinację. Czas, by wszyscy razem i każdy z osobna mógł odpocząć, by razem się pobawić i naładować akumulatory na następny rok.

Zobacz też: Korzenna: ten inkubator jest dla ciebie, jeśli chcesz zarabiać więcej

Tradycyjnie elementem Gminnych dożynek był pochód reprezentacji wszystkich sołectw, konkurs wieńców dożynkowych, okazjonalna msza święta a wieczorem zabawa taneczna, której gwiazdą był zespół Bayer Full. Gościli tu znamienici goście – radni wojewódzcy Marta Mordarska i Patryk Wicher, posłowie Arkadiusz Mularczyk, szefowie najważniejszych instytucji związanych z rolnictwem w naszym regionie, samorządowcy, wójtowie i burmistrzowie z innych gmin naszego powiatu. Zobaczcie naszą relację filmową i rozmowę z wójtem Leszkiem Skowronem.

ES [email protected] Fot.: ES Film: Krzysztof Stachura

Dożynki w Korzennej: bez rolników, jak bez pszczół – zginiemy marnie!
Dziś, 25 sierpnia w Korzennej, w gminie rolnictwem stojącej odbyło się wielkie święto – Gminne Dożynki. W czasach kiedy rolnicze PKB spada, tu nikt nie ma wątpliwości, że bez rolników, jak bez pszczół – zginiemy marnie. Fot.: ES


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)