Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 6 grudnia. Imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja
27/09/2022 - 13:15

Dyskusja może być gorąca, bo w tle jest broń dla mieszkańców! Sesja LIVE w Starym Sączu

Wyjątkowo barwnie zapowiada się dzisiejsza sesja w Starym Sączu. Radni pochylą się bowiem m.in. nad petycją w sprawie zakupu broni dla wszystkich mieszkańców. Na tym jednak nie koniec ciekawostek.

O petycji – autor zastrzegł sobie anonimowość, wyłączenie swoich danych z jawności -  w sprawie za zakupu broni dla każdego mieszkańca i utworzenia przez burmistrza oddziałów zmilitaryzowanej Samoobrony Gminnej pisaliśmy szeroko w publikacji Domaga się, by burmistrz Starego Sącza kupił broń i uzbroił wszystkich mieszkańców! Na serio!

Na razie rekomendacja Komisji Skarg, Wniosków i Petycji jest taka, żeby petycję odrzucić, ale na pewno będzie się to wiązało z ciekawą dyskusją już trakcie dzisiejszych obrad.

Kolejne uchwały dotyczą podjęcia decyzji w sprawie skarg złożonych na dyrektorów szkół podstawowych w Przysietnicy, Barcicach, Gołkowicach, Gaboniu, Popowicach, Skrudzinie, Starym Sączu i Moszczenicy. Wszystkie dotyczą niewywiązywania się z obowiązków przez dyrektorów owych placówek i Biuletynów Informacji Publicznej. I co ciekawe – skargi wstępnie uznane są za zasadne. O co chodzi? O brak należycie prowadzonych BIP, a tym samym ograniczenie dostępu do informacji na temat kluczowych działań szkół.

Będzie też o skardze na burmistrza. A o tym, co ma Jacek Lelek wspólnego z rachunkami za gaz płaconymi przez mieszkańców budynku komunalnego przy ulicy Źródlanej znajdziecie więcej w artykule Stary Sącz: zapłacili krocie za gaz i winią za to burmistrza. Co z tym zrobią radni?

Dodatkowo radni, podobnie jak ostatnio rajcy z Piwnicznej-Zdroju, podniosą, zrewaloryzują stawki za godziny – te powyżej pięciu bezpłatnych ustawowo – za pobyt dzieci w zerówce w przedszkolu w Starym Sączu. Jak będą wyglądać nowe opłaty napiszemy już po sesji.

Będą też uchwały stricte porządkowe, związane z wyrażeniem zgody na dzierżawę gminnych gruntów lub jej przedłużenie. Który temat okaże się „najgorętszy”? ([email protected] Fot.: ilustracyjne ES)Dziękujemy za przesłanie błędu