Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 20 września. Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty
26/10/2018 - 20:45

Ewa Kos najlepszym kierowcą MPK w Nowym Sączu 2018 roku

Odkąd pamięta zawsze chciała być kierowcą. Jej marzenia się spełniły. Dzisiaj Ewa Kos, pracownik Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Nowym Sączu codziennie przewozi miejskim autobusem tysiące pasażerów. Pani Ewa jest tegoroczną zwyciężczynią konkursu na najlepszego kierowcę MPK 2018 roku. Zostawiła w tyle bardzo doświadczonych swoich kolegów.

Uroczystość rozstrzygnięcia tegorocznej, piątej już edycji konkursu odbyła się dzisiaj w sali reprezentacyjnej sądeckiego ratusza.

Prezydent Ryszard Nowak witając zebranych gości już na wstępie podkreślił, że to postawa i zachowanie kierowców, decydują w głównej mierze o postrzeganiu Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. 

- To mieszkańcy decydują, kto z was jest tym najlepszym, bardzo dobrym, dobrym kierowcą - stwierdził prezydent Nowak. - Cieszę się, że oddajecie się pewnej ocenie i staracie się uzyskać te oceny jak najlepsze. Cieszy mnie to, że miejskie autobusy prowadzą również panie - zaznaczył prezydent. - Są one chlubą i dumą Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Świadczy to o tym, że kobiety potrafią być czasem lepsze od mężczyzn. Z reguły są lepsze.

Prezydent gratulował zwyciężczyni i innym nagrodzonym oraz wyróżnionym kierowcom. Wyraził również nadzieję, że konkurs będzie się dalej prowadzony.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne wspaniale się rozwija, z roku na rok staje się wizytówką miasta.

- W przyszłym roku oddajemy dworzec, to brzmi poważnie, ale jednak jest to przedsięwzięcie niezwykle istotne w funkcjonowaniu miasta – podkreślił prezydent Ryszard Nowak. 

Tegoroczną laureatką V edycji na najlepszego kierowcę MPK 2018 roku została Ewa Kos. Pani Ewa pracuje w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym od 2,5 roku. Zawsze chciała być kierowcą. Dzisiaj prowadzi autobus MPK i codziennie przewozi tysiące pasażerów.

Pani Ewa, poza dyplomem i pamiątkową statuetką, otrzymała nagrody finansową (1,7 tys. zł) oraz rzeczową. Z nagrody bardzo się cieszy, ale nie czuje się wyróżniona. 

- Jestem trochę zaskoczona, zwłaszcza oddanymi na mnie głosami. Nie spodziewałam się takiego poparcia. Na razie jest to dla mnie lekki szok - stwierdziła zwyciężczyni. - Nie czuję się wyróżniona spośród wszystkich kierowców, a jest nas stu czterdziestu kilku. Wszyscy wykonują swoją pracę jak najlepiej potrafią - mówi Ewa Kos, która zawsze stara się być uprzejma dla pasażerów. - Z pasażerami bywa różnie, szczególnie teraz, na objazdach i zmianach przystanków. Pasażerowie wsiadają zdziwieni, dlaczego autobus jedzie tędy, a nie tędy. Trzeba jednak uzbroić się w cierpliwość. 

Ewa Kos otrzymała również nagrodę za bezbłędne zdanie testów. - Staram się po prostu być na bieżąco z przepisami – mówi i zapewnia, że bycie kierowcą – kobietą w Nowym Sączu wcale nie jest trudne. - Teraz to już nie jest nowość, ale raczej norma. Aczkolwiek zdarzają się jeszcze przypadki, że ktoś jest zdziwiony, iż autobus prowadzi kierowca - kobieta. Raz nawet ktoś zapytał mnie, czy w ogóle mam prawo jazdy – śmieje się pani Ewa.
 

Drugie miejsce w konkursie zajął Sebastian Zabrzeński, a trzecie Wojciech Zygmunt. Nagrody w postaci doładowania biletów elektronicznych zostały rozlosowane także wśród głosujących.

Konkurs na Najlepszego Kierowcę MPK organizowany jest wraz z Małopolskim Ośrodkiem Ruchu Drogowego oraz PWSZ w Nowym Sączu. 

- W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział ponad 4 tys. mieszkańców. Wszystkim uczestniczącym w konkursie serdecznie gratuluję, szczególnie pierwszej dziesiątce – powiedział prezes MPK w Nowym Sączu, Andrzej Górski. - Ten rok jest szczególny z uwagi na inwestycje, które są prowadzone w Nowym Sączu, zwłaszcza drogowe. Dają się one we znaki naszym kierowcom, więc ich postawa w pracy jest jeszcze bardziej doceniana. Bardzo im dziękuję za sprostanie wszystkim wyzwaniom, z którymi codziennie muszą się mierzyć. 

Warto wspomnieć, że konkurs na najlepszego kierowcę MPK składa się z dwóch części. Pierwszą z nich było głosowanie pasażerów, drugą  etap finałowy, przeprowadzony we współpracy z Małopolskim Ośrodkiem Ruchu Drogowego. Dziesięciu finalistów rywalizowało w teście wiedzy na temat przepisów ruchu drogowego oraz praktycznych zadaniach na placu manewrowym. Oceniana była także pierwsza pomoc przedmedyczna oraz ekologiczna i ekonomiczna jazda.

 Laureaci konkursu na najlepszego kierowcę MPK w Nowym Sączu 2018: 

1. miejsce - Ewa Kos 

2. miejsce - Sebastian Zabrzeński 

3. miejsce - Wojciech Zygmunt 

Wyróżnienia:

- Beata Stypka

- Marian Ernst 

- Piotr Bodziony

- Ryszard Świerczek

- Jakub Hebda

- Zbigniew Gabryś

- Małgorzata Owsianka 

Opr. IM, Fot. i źródło: UM w Nowym Sączu.

Najlepszy kierowca MPK 2018 roku
Najlepszy kierowca MPK 2018 roku


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe