Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 4 grudnia. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
30/09/2023 - 19:20

Jak KGW „Rytrzanki” to musi być smakowicie! I mamy dla Was przepis na ich mistrzowską zupę na serwatce

Koło Gospodyń Wiejskich „Rytrzanki” podejmowało dziś wszystkich na szlaku na ryterski zamek niezwykłymi przysmakami. Niezwykłymi, bo opartymi na tym co najlepsze, czyli na skarbach z lasu. A my mamy jeszcze dla Was przepis na ich mistrzowskie danie, czyli zupę na serwatce!

Koło Gospodyń Wiejskich „Rytrzanki” podejmowało dziś wszystkich na szlaku na Ryterski zamek niezwykłymi przysmakami. Niezwykłymi, bo opartymi na tym co najlepsze, czyli na skarbach z lasu. A my mamy jeszcze dla Was przepis na ich mistrzowskie danie, czyli zupę na serwatce! 

Zapachniało Łemkowszczyzną! Podium dla lepioszek Stowarzyszenia Rzemieślników, Twórców i Producentów Ziemi Obidzkiej

Owa zupa na serwatce to rarytas, którym KGW „Rytrzanki” wywalczyło sobie nagrodę publiczności w kulinarnym konkursie na poprawę inspirowaną ziołami podczas Festiwalu Smaku Sądecczyzny towarzyszącym ostatniemu Festiwalowi Lachów i Górali w Piwnicznej-Zdroju. Zgodnie z poczynioną już podczas wręczania nagród deklaracją, mamy dla Was, w materiale filmowym powyżej, przepis na to danie wprost od szefowej koła Genowefy Pilch Lichoń.

Dziś za to gościliśmy u naszych gospodyń w Suchej Strudze z zupełnie innej – choć równie smakowitej – przyczyny. Przy szlaku prowadzącym na zamek panie serwowały bowiem dania oparte na produktach leśnych: dziczyźnie, owocach i grzybach. Pokosztować tutaj można było: gołąbków z dziczyzną w sosie grzybowym, gulaszu z dziczyzny z plackami, fantastycznych ciast z borówkami i malinami. Impreza – przy ogromnym wsparciu władz Rytra – odbyła się w ramach organizowanego przez Lasy Państwowe akcji: „DOBRE Z LASU”. Nie byliście, żałujcie a my możemy tylko podsumować: impreza, że palce lizać. ([email protected] Fot.: i film: ES) © Materiał chroniony prawem autorskim 
Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu