Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 7 kwietnia. Imieniny: Donata, Herminy, Rufina
27/01/2020 - 09:25

Jest budżet na 2020. Spokojnie, będzie też nowe przedszkole w Piwnicznej-Zdroju

Radni z Piwnicznej-Zdroju uchwalili budżet na 2020 rok. I jak gwarantuje burmistrz Dariusz Chorużyk – najważniejsza dla mieszkańców inwestycja, czyli przedszkole będzie zrealizowana.

Po zamieszaniu związanym z referendum w sprawie odwołania burmistrza Dariusza Chorużyka trudno było przewidzieć jak radni opozycyjni ocenią zaproponowany przez niego budżet gminy na 2020 rok. Ostatecznie uchwała została przyjęta. O szczegółach uwzględnionych w budżecie inwestycji pisaliśmy obszernie w publikacji Debiutancki budżet Chorużyka. Zobacz w co będzie inwestować Piwniczna-Zdrój

Tyle, że zainteresowanie miejscowych skupia się nie na remontach dróg, rozbudowie kanalizacji czy budowie tras rowerowych, ale przede wszystkim wokół budowy w Piwnicznej-Zdroju nowego przedszkola. To, że ekipa Chorużyka odstąpiła od budowy przedszkola na Czerczu, na terenie ośrodka OW Czercz, burmistrz niemal przypłacił utratą stanowiska.

Dziś jednak w rozmowie z TV Sądeczanin Chorużyk gwarantuje, że przedszkole powstanie i to zdecydowanie niższym nakładem finansowym a przede wszystkim bez konieczności dalszego zadłużania samorządu, któremu Regionalna Izba Obrachunkowa już w połowie 2019 roku pokazała w tej materii czerwoną kartkę. Skąd taka pewność skoro w budżecie na 2020 rok gmina zabezpieczyła jednie 100 tys. zł na opracowanie projektu?

Szczegóły w materiale filmowym.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

ES [email protected] Film.: Krzysztof StachuraDziękujemy za przesłanie błędu